«Ժողովուրդ». Ով է իշխանական ՄԻՊ թեկնածուն, որն անակնկալ է եղել նաև ՔՊ-ական պատգամավորների համար
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ն երկար փնտրտուքներից հետո վերջապես ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի թեկնածու գտավ: «Քաղաքացիական պայմանագիրը»-ը ՄԻՊ թեկնածու է առաջադրել ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Անահիտ Մանասյանին, որը նաև դատախազ Աննա Վարդապետյանի մտերիմ ընկերուհին է: Երեկ ՄԻՊ թեկնածուն խորհրդարանում ՔՊ-ականների հետ փակ հանդիպում է ունեցել:
ՔՊ-ի ու ՄԻՊ թեկնածուի հանդիպումը տևել է մոտ մեկ ժամ: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ փակ հանդիպման ժամանակ ՔՊ-ականներից միայն մի քանիսն են հարցեր ուղղել թեկնածուին, մյուսները լսողի դերում են ընդամենը եղել: Թեկնածուն տրիվիալ ճշմարտություններ է ասել, արագ ամփոփել հանդիպումը:
Հավելենք, որ իշխանական ՄԻՊ թեկնածուն անակնկալ է եղել նաև ՔՊ-ական պատգամավորրների համար: Միայն ֆրակցիայի ղեկավարն ու քարտուղարն են նախապես իմացել այդ մասին, մյուս պատգամավորները հանդիպումից քիչ առաջ են իմացել՝ ով է իրենց ՄԻՊ թեկնածուն, մի մասն էլ ընդհանրապես հանդիպման ժամանակ են «բացահայտել» թեկնածուին: ՔՊ խմբակցության ղեկավարության գաղտնապահությունը, սակայն, չստացված էր, քանի որ ArmLur.am-ը երեկ կեսօրին հրապարակեց, թե ով է ՔՊ-ի ՄԻՊ թեկնածուն, և թե ինչպես են նրա գոյությունը գաղտնի պահում հենց իշխանական պատգամավորներից:

Газета «Жоховурд» пишет, что «Гражданский договор после долгих поисков, наконец, нашел кандидата на должность Защитника прав человека Армении. «Гражданский договор» выдвинул кандидатом в омбудсмены Армении заместителя генерального прокурора Армении Анаит Манасян, которая является также близкой подругой прокурора Анны Вардапетян. Вчера кандидат в омбудсмены Армении провела закрытую встречу в парламенте с депутатами фракции «Гражданский договор».
«Встреча депутатов «Гражданского договора» с кандидатом в омбудсмены продолжалась примерно час. По нашим сведениям, во время закрытой встречи только несколько депутатов фракции задали вопросы кандидату, остальные были в роли слушающих. Кандидат говорила тривиальные истины, быстро подвела итоги встречи.
Добавим, что кандидатура омбудсмена стала неожиданностью и для депутатов фракции «Гражданский договор». Только руководитель и секретарь фракции заранее знали об этом, остальные депутаты только перед встречей узнали, кто их кандидат на должность Защитника прав человека, а некоторые – только во время встречи. Однако руководству «Гражданского договора» не удалась обеспечить секретность, поскольку ArmLur.am еще вчера в полдень написал о том, кто будет выдвинут кандидатом в омбудсмены от «Гражданского договора» и как ее существование скрывают от депутатов правящей фракции.
В «Гражданском договоре» подозревают, что источником нашей информации являются Артур Ованнисян и Айк Конджорян», - пишет газета.