«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականներն անգամ ձեռնպահ քվեարկելու հնարավորություն չեն ունեցել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գրեթե ամեն օր ժողովրդավարության, խոսքի իրավունքի և ազատ կամարտահայտման մասին խոսող ՔՊ-ականները վերածվել են կոճակ սեղմողների և մեկ մարդու կամք կատարողների խմբի: Ամեն որոշում կայացվում է բացառապես մեկ մարդու հրահանգով, և այդ մեկ մարդը Նիկոլ Փաշինյանն է:
Սրա մասին թերևս վկայում են նաև ԱԺ-ում երեկ տեղի ունեցած քվեարկությունները: Այպիսով, երեկ ՔՊ-ականները միանձնյա ՄԻՊ ընտրեցին դատախազի տեղակալին, միաձայն էլ ընդդիմադիր պատգամավոր Մհեր Սահակյանին զրկեցին անձեռնմխելիությունից, որպեսզի դատախազութունը հնարավորություն ունենա հանրային քրեական հետապնդում սկսել նրա նկատմամբ: Երկու քվեարկություններին էլ ընդդիմությունը չի մասնակցել: Ուշագրավ է, որ ՄԻՊ-ն ընտրվել է 69 կողմ 0 դեմ ձայնով, իսկ Մհեր Սահակյանը անձեռնմխելիությունից զրկվեց 65 կողմ 0 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ:
Ստացվում է՝ ՔՊ-ականներն անգամ ձեռնպահ քվեարկելու հնարավորություն չեն ունեցել, անվավեր չեն արել որևէ թերթիկ, մեկ մարդու նման գնացել ու կատարել են վերևներից իջեցված հրահանգը: Նկատենք, որ այսօրվա իշխանության ներկայացուցիչներն իրենք էին ՀՀԿ-ականներին հեգնում և անվանում «կոճակ սեղմողներ», փաստացի հիմա այս հարցում իրենք հավասարվել ու նույնիսկ գերազանցել են ՀՀԿ-ականներին»։

«Жоховурд»: У депутатов «Гражданского договора» нет даже возможности воздержаться от голосования
Депутаты «Гражданского договора», почти каждый день говорящие о демократии, свободе слова и свободном волеизъявлении, превратились в исполнителей воли одного человека и нажимающих кнопки. Любое решение принимается исключительно по указанию одного человека и этот человек Никол Пашинян, пишет газета «Жоховурд».
«Об этом свидетельствуют состоявшиеся накануне в парламенте голосования. Вчера депутаты «Гражданского договора» единогласно избрали заместителя генпрокурора омбудсменом Армении и единогласно лишили неприкосновенности оппозиционного депутата Мгера Саакяна, дав прокуратуре возможность начать уголовное преследование в его отношении. Оппозиция не участвовала в голосованиях. Примечательно, что омбудсмен был избран 69 голосами «за» и 0 «против», а Мгер Саакян лишен неприкосновенности соотношением голосов 65 «за» и 0 «против».
Получается, что у депутатов «Гражданского договора» нет даже возможности воздержаться от голосования. Нет ни одного недействительного бюллетеня, все как один выполнили спущенный сверху приказ. Отметим, что в свое время представители нынешней власти высмеивали депутатов РПА и называли их «нажимающими кнопки», а сейчас фактически сравнялись и даже превзошли РПА», - пишет газета.