«Հրապարակ». ԱԺ-ում փակ նիստ կհրավիրվի Սահմանային վերջին լարվածություններով պայմանավորված
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սահմանային վերջին լարվածություններով պայմանավորված՝ այսօր, Ազգային ժողովում փակ նիստ կհրավիրվի, որին կմասնակցեն իշխանական և ընդդիմադիր պատգամավորներ, ինչպես նաև ՊՆ-ի, ԳՇ-ի ներկայացուցիչները:
Երեկ՝ ԱԺ նիստի մեկնարկին, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանն իր ելույթում հարկ համարեց խորհրդարան հրավիրել ԶՈՒ բարձրաստիճան ներկայացուցիչների, որոնք պարզաբանումներ կներկայացնեն սահմանային իրավիճակի վերաբերյալ։ Նիստը վարող Ռուբեն Ռուբինյանը պատասխանեց, որ կդիմեն պատկան գերատեսչությանը և ըստ այդմ՝ կքննարկեն նիստի ֆորմատը։
Տեղեկացանք, որ նիստը փակ է լինելու։ Ի դեպ, երեկ հայտնի դարձավ, որ պաշտոնից ազատել են ՀՀ սահմանապահ զորքերի հրամանատար գնդապետ Արման Մարալչյանին, ով այդ պաշտոնին էր 2020-ի հոկտեմբերից»։

«Грапарак»: В парламенте созовут закрытое заседание в связи с последней эскалацией
В связи с последней эскалацией на границе сегодня в парламенте будет созвано закрытое заседание, в котором примут участие депутаты правящей и оппозиционных фракций, а также представители министерства обороны и Генштаба ВС, пишет газета «Грапарак».
«Вчера, в начале заседания НС, депутат фракции «Армения» Арцвик Минасян в своем выступлении посчитал необходимым пригласить в парламент высокопоставленных представителей ВС, которые представят разъяснения о ситуации на границе. Председательствующий на заседании вице-спикер Рубен Рубинян ответил, что обратятся в соответствующее ведомство и обсудят формат заседания.
Нам сообщили, что заседание будет закрытым. Кстати, накануне стало известно, что командующий пограничными войсками СНБ полковник Арман Маралчян, который занимал этот пост с октября 2020 года, освобожден от должности», - пишет газета.