Արցախցի բռնցքամարտիկը հաղթանակ է տոնել Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության երկրորդ մրցումային օրվա մենամարտում
27/04/2023 17:45
Բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության 2-րդ մրցումային օրը 3 հայ բռնցքամարտիկ հաղթանակ է տոնել։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրել է Արցախի Հանրապետության ԿԳՄՍՆ Սպորտի վարչության պետ Դանիել Մկրտչյանը։ Նրա խոսքով` գրագետ մենամարտ է անցկացրել նաև 54 կգ քաշային արցախցի Էրիկ Առստամյանը, ով առավելության է հասել Մալթայի ներկայացուցիչ Դյուսոն Չեմբեռի նկատմամբ։
60 կգ քաշային Ոսկան Ոսկանյանը շատ վստահ պարտության է մատնել իսրայելցի Եգոր Նովիկովին։ Օրվա վերջին հաղթանակը տոնել է 75 կգ քաշային Արմեն Պողոսյանը, որը պարտության է մատնել իսրայելցի Ահմեդ Ջաբարին։ Ընդ որում մեր մարզիկը երկու անգամ մրցակցին ենթարկել է նոկդաունի։
Ապրիլի 27-ին մրցումների 3-րդ օրը Հայաստանն ունի 4 ներկայացուցիչ։

Арцахский боксер одержал победу над представителем Мальты во второй день молодежного чемпионата Европы
27/04/2023 18:26
Во второй соревновательный день молодежного чемпионата Европы по боксу победу праздновали 3 армянских боксера. Об этом «Арцахпресс» сообщил начальник управления спорта при аппарате Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Даниел Мкртчян. По его словам, грамотный бой также провел Эрик Арстамян из Арцаха, в весовой категории 54 кг, который победил представителя Мальты Дюсона Чембера.
В весовой категории 60 кг Воскан Восканян уверенно победил израильтянина Егора Новикова. Последнюю победу дня одержал Армен Погосян в весовой категории до 75 кг, победивший Ахмеда Джабара из Израиля. Более того, наш спортсмен дважды отправил соперника в нокдаун.
На 3-й день соревнований 27 апреля у Армении 4 представителя.