Խաղաղության պայմանագրի առաջարկների վերաբերյալ մոտ շրջանում սպասվում են բանակցություններ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև. Արմեն Գրիգորյան
28/04/2023 13:43
Խաղաղության պայմանագրի առաջարկների վերաբերյալ մոտ շրջանում սպասվում են բանակցություններ, Ջերմուկում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Քննարկումներ են ընթանում»,- ասաց նա։
Անդրադառնալով դիտարկմանը, թե Ադրբեջանը հայտարարել է, որ Հայաստանը 40 օրից ավելի է՝ չի փոխանցում առաջարկները՝ Գրիգորյանը նշեց, թե Ադրբեջանը ևս ուշացրել է, երբ Հայաստանն իր օրինակներն է փոխանցել։
«Դա նորմալ է։ Մենք չենք փոխանցել մի պատճառով, որովհետև նախատեսվում էին բանակցություններ, դա էր պատճառը։ Կարծում եմ, որ Ադրբեջանը միջազգային հանրության ուշադրությունը կարևոր այլ հարցերից շեղելու քաղաքականություն է վարում»,- հավելեց ԱԽ քարտուղարը։

В ближайшее время ожидаются переговоры по проекту мирного договора между Арменией и Азербайджаном – Армен Григорян
28/04/2023 14:54
В ближайшее временя ожидаются переговоры по проекту мирного договора между представителями Армении и Азербайджана, заявил сегодня в беседе с журналистами в Джермуке секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян.
«Ведутся обсуждения», - сказал он.
Что касается заявления Азербайджана о том, что Армения больше 40 дней не передает предложения, Армен Григорян отметил, что Азербайджан тоже с опозданием передавал предложения.
«Это нормально. Мы не отправили наши предложения, поскольку предусмотрены переговоры, в этом причина. Считаю, что Азербайджан проводит политику отвлечение внимания международного сообщества от других важных вопросов», - добавил секретарь Совбеза.