ՆԱՏՕ-ն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը
Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինան ողջունել է Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների բանակցությունները:
«Հաճելի է լսել, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև 4-օրյա կառուցողական բանակցություններից հետո կայուն խաղաղության համաձայնագրի կնքման ուղղությամբ նկատելի առաջընթաց է գրանցվել։ Բանակցություններին և երկխոսությանը այլընտրանք չկա:
ՆԱՏՕ-ն աջակցում է մեր երկու գործընկերների՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը», - Twitter-ի միկրոբլոգում գրել է Կոլոմինան։

НАТО поддерживает урегулирование отношений между Арменией и Азербайджаном
Специальный представитель генсека НАТО по Южному Кавказу и Центральной Азии Хавьер Коломина приветствовал переговоры министров иностранных дел Армении и Азербайджана в Вашингтоне.
«Приятно слышать, что в Вашингтоне достигнут ощутимый прогресс в направлении прочного мирного соглашения после 4 дней конструктивного взаимодействия между Арменией и Азербайджаном. Переговоры и диалог – единственный способ.
НАТО поддерживает нормализацию отношений между двумя нашими партнерами Арменией и Азербайджаном», - написал в своем микроблоге в Twitter Коломина.