Պաշտպանի ներկայացուցիչներն այցելել են Սոթքում վիրավորում ստացած 2 զինծառայողներին
Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչներն այցելել են ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ՝ տեսակցելու նախօրեին Գեղարքունիքի մարզի Սոթք բնակավայրի ուղղությամբ Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների հետևանքով վիրավորում ստացած 2 զինծառայողներին։
«Պաշտպանի ներկայացուցիչները տեղում ծանոթացել են զինծառայողների առողջական վիճակին, նրանց տրամադրվող բժշկական օգնությանը։ Այցի շրջանակներում առանձնազրույցներ են անցկացվել վիրավորում ստացած զինծառայողների, այդ թվում՝ նրանց ընտանիքների անդամների հետ, ինչպես նաև քննարկվել նրանց հուզող հարցերը։
Զինծառայողների և նրանց ընտանիքների անդամների իրավունքների պաշտպանությունը գտնվում է Մարդու իրավունքների պաշտպանի ամենօրյա անմիջական ուշադրության ներքո», - հայտնում են ՄԻՊ գրասենյակից։

Представители омбудсмена Армении посетили раненых в Сотке военнослужащих
Представители Защитника прав человека Армении посетил Центральный клинический военный госпиталь министерства обороны, чтобы навестить двух военнослужащих, получивших ранения в результате агрессии Азербайджана в направлении Сотка.
«Представители омбудсмена на месте ознакомились с состоянием здоровья военнослужащих, оказываемой им медицинской помощью. В рамках визита состоялись беседы с ранеными военнослужащими, в том числе с членами из семьи, были также обсуждены волнующие их вопросы.
Защита прав военнослужащих и их семей находится под ежедневным непосредственным вниманием Защитника прав человека», - говорится в сообщении офиса омбудсмена.