«Հրապարակ». Սամվել Բաբայանը պատրաստվում է Արցախում խժդժություններ հրահրել, փակել պետական գերատեսչությունների մուտքերը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի վերջին հրամանագրերը, պարզվում է, արձակվել են Սամվել Բաբայանի պլանները կանխելու նպատակով։ Հիշեցնենք, որ ուրբաթ օրը ԱՀ նախագահը ռազմական դրության պայմաններում կիրառվող լրացուցիչ սահմանափակումներ է մտցրել` արգելելով բոլոր տեսակի հավաքները, բացառությամբ Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի իրացման նպատակով, ինչպես նաև տոների և հիշատակի օրերին կազմակերպվողները, և որոշակի սահմանափակումներ է մտցրել տեղեկատվական դաշտի համար։
Մեզ ասացին, որ ԱՀ պատկան մարմիններն օպերատիվ տվյալներ են ստացել, որ Բաբայանը պատրաստվում է Արցախում խժդժություններ հրահրել, փակել պետական գերատեսչությունների մուտքերը և 2018-ի հեղափոխական սցենարը կրկնել Ստեփանակերտում։
Արցախի մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ այս քայլերն իրականացվել են ռուս խաղաղապահների խորհրդով, որպեսզի ներքին իրավիճակի ապակայունացում չլինի»։

«Грапарак»: Самвел Бабаян собирается спровоцировать беспорядки в Арцахе
Газета «Грапарак» пишет: что последние указы президента Арцаха Араика Арутюняна, как выясняется, были изданы с целью предотвращения планов Самвела Бабаяна.
«Напомним, что в пятницу президент Республики Арцах ввел дополнительные ограничения, применяемые в условиях военного положения, запретив все виды собраний, за исключением тех, которые проводятся в целях реализации права народа Арцаха на самоопределение, а также в праздничные и памятные дни, и некоторые ограничения на информационном поле.
Нам сказали, что надлежащие органы Арцаха получили оперативные данные о том, что Бабаян собирается спровоцировать беспорядки в Арцахе, заблокировать входы в здания государственных ведомств и повторить революционный сценарий 2018 года в Степанакерте.
Как передают наши источники в Арцахе, эти шаги были предприняты по совету российских миротворцев, чтобы избежать дестабилизации внутренней ситуации», - пишет газета.