Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիեն Լըկորնյուի հետ
Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիեն Լըկորնյուի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը:
Այդ մասին տեղեկացնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։ Հաղորդագրությունում նշված է․
«Տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ զինվորական նվագախմբի և պատվո պահակախմբի մասնակցությամբ, հնչել են Հայաստանի Հանրապետության և Ֆրանսիայի Հանրապետության պետական օրհներգերը:
Դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո տեղի են ունեցել քննարկումներ` կապված 2022 թ. սեպտեմբերի 27-ին Փարիզում կայացած հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ներկայիս ընթացքի շուրջ:
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպման ավարտին շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիեն Լըկորնյուին՝ Ֆրանսիայի Հանրապետություն աշխատանքային հագեցած այցի և ջերմ ընդունելության համար»:

Сурен Папикян встретился с министром Вооруженных сил Франции Себастьеном Лекорню
В рамках рабочего визита во Францию министр обороны Армении Сурен Папикян встретился с министром Вооруженных сил Франции Себастьеном Лекорню. Во встрече участвовала также посол Армении во Франции Асмик Толмаджян.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, состоялась торжественная церемония встречи главы оборонного ведомства Армении – с участием военного оркестра и почетного караула, прозвучали гимны Республики Армения и Республики Франция.
После торжественной церемонии встречи состоялись обсуждения, связанные с ходом реализации договоренностей, достигнутых в ходе встречи, состоявшейся 27 сентября 2022 года в Париже.
Обсуждены вопросы, касающиеся региональной безопасности. Министр обороны Сурен Папикян в конце встречи поблагодарил министра Вооруженных сил Франции Себастьена Лекорню за насыщенный рабочий визит во Францию и теплый прием.