«Հրապարակ». Կեղծ քրգործով ադրբեջանցի դատախազը հայ զինծառայողների համար 12 տարվա ազատազրկում է պահանջել դատարանից
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մայիսի 26-ին մարտական դիրքեր սնունդ տանող ՀՀ ԶՈւ երկու զինծառայողներին` Հարություն Հովագիմյանին և Կարեն Ղազարյանին ադրբեջանցիներն առևանգել էին և տեղափոխել Բաքու: Այժմ նրանց դատում են: Երեկ տեղեկացանք, որ այս կեղծ քրգործով ադրբեջանցի դատախազը հայ զինծառայողների համար 12 տարվա ազատազրկում է պահանջել դատարանից:
Եվ անկախ նրանից, որ Հայաստանի իշխանությունը «խաղաղության դարաշրջան» է բացել և անգամ դիմել է Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան` այս առևանգման ու դատավարության դեպքով, ագրեսորը որոշել է ավարտին հասցնել հաշվեհարդարը` ոչ մի հանցանք չգործած հայ զինծառայողների նկատմամբ»։

«Грапарак»: Азербайджанский прокурор потребовал приговорить похищенных армянских военнослужащих к 12 годам лишения свободы
Газета «Грапарак» пишет: «26 мая азербайджанцы проникли на суверенную территорию Армении, похитили и увезли в Баку двух армянских военнослужащих – Арутюна Овакимяна и Карена Казаряна, доставлявших продовольствие на боевые позиции. Вчера мы узнали, что азербайджанский прокурор потребовал приговорить армянских военнослужащих к 12 годам лишения свободы по этому сфабрикованному делу.
И независимо от того, что власти Армении открыли ″эпоху мира″ и даже обратились в Европейский суд по правам человека в связи с похищением и судебным процессом, агрессор решил окончательно свести счеты с армянскими военнослужащими, не совершившими никакого преступления».