Ադրբեջանն առավոտյան կրակ է բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ․ ՊԲ
15/07/2023 11:40
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները  հուլիսի  15- ին  ժամը 10։00-ի սահմաններում  փորձել են Ասկերանի շրջանում իրականացնել  ամրաշինական աշխատանքներ, որոնք իբր թե խափանվել են ադրբեջանական կողմի գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այդ մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայություն։
«Այս կերպ Ադրբեջանի ՊՆ- ն փորձում է հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ.  հուլիսի 15-ին՝ ժամը 09:50֊ի սահմաններում, ադրբեջանական կողմը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Ասկերանի շրջանի Ներքին Սզնեք համայնքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ:
Միջադեպի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը»։

ВС Азербайджана обстреляли гражданских лиц, выполнявших сельскохозяйственные работы в Аскеранском районе
15/07/2023 11:48
Сообщение министерства обороны Азербайджана о том, что 15 июля подразделения Армии обороны предприняли попытку установить долговременные фортификационные сооружения перед позициями азербайджанской армии в Аскеранском районе, что было пресечено в результате действий азербайджанской стороны, не соответствует действительности. Об этом сообщает Минобороны Республики Арцах.
В ведомстве отметили, что утром ВС Азербайджана обстреляли гражданских лиц, выполнявших сельскохозяйственные работы в селе Неркин Азнек Аскеранского района.
Об инциденте проинформировано командование российского миротворческого контингента.