«Հրապարակ». Արմեն Աշոտյանն իր 47-ամյակը դիմավորելու է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսօր՝ հուլիսի 25-ին, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի ծննդյան օրն է: Նա իր 47-ամյակը դիմավորելու է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում։ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանին երեկ հարցրինք, թե ինչպես են պատրաստվում նշել Աշոտյանի ծննդյան օրը։ Նշենք, որ այսօր Նիկոլ Փաշինյանն ասուլիս է տալու:
«Կապված քաղբանտարկյալ Արմեն Աշոտյանի ծննդյան օրվա հետ, երևի ինքներդ էլ գիտեք, սկսած անօրեն բանտարկությունից` բազմաթիվ ակցիաներ են տեղի ունեցել, դրանք կշարունակվեն նաև վաղը՝ որոշակի այլ շեշտադրումներով, բայց ժամանակից առաջ չանցնենք, վաղը մեր քաղաքացիները դա կտեսնեն։ Արմեն Աշոտյանին բանտարկելու թիվ մեկ նպատակն իրեն լռեցնելն էր, բայց, ինչպես տեսնում եք, իր ձայնը լսելի է նաև կալանավայրից և, ամենակարևորը` սպասելի է մարդկանց համար։ Վստահ եմ, որ մարդիկ շատ ավելի շատ կսպասեն պարոն Աշոտյանի՝ ասուլիսից հետո ավանդական դարձած ստերի բացահայտմանը կամ, ինչպես Աշոտյանն է ասում, հերձմանը, այլ ոչ թե թիվ մեկ ստախոսի ստի հերթական չափաբաժնին»,- ասաց Մամիջանյանը»։

«Грапарак»: Армен Ашотят встретит 47-летие в УИУ «Нубарашен»
Газета «Грапарак» пишет, что сегодня, 25 июля, день рождения заместителя председателя Республиканской партии Армении Армена Ашотяна. Он встретит свое 47-летие в уголовно-исполнительном учреждении «Нубарашен».
«Накануне мы спросили депутата парламента, члена РПА Айка Мамиджаняна, как они собираются отпраздновать день рождения Ашотяна? Отметим, что сегодня состоится пресс-конференция Никола Пашиняна.
«Что касается дня рождения политзаключенного Армена Ашотяна, наверное, вы сами знаете, что начиная с незаконного заключения, состоялись многочисленные акции, они продолжатся также завтра, с другими акцентами, завтра наши граждане увидят это. Главная цель лишения свободы Армена Ашотяна – заставить его замолчать, но как видите, его голос слышен из тюрьмы, и самое важное, его слышат люди. Уверен, что люди гораздо больше ждут ставшего уже традиционным после пресс-конференции разоблачения Ашотяна, или как говорит Ашотян, вскрытия, а не очередной порции лжи главного лжеца», - сказал Мамиджанян», - пишет газета.