«Հրապարակ». Ըստ Արայիկ Հարությունյանի հայտարարության, Արցախն անցնում է պայքարի կոշտ միջոցների
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսօր, 20.00-ին, համաժամանակյա հանրահավաքներ կանցկացվեն Ստեփանակերտի Վերածննդի և Երևանի Ազատության հրապարակներում: Նախօրեին Արցախի պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը կոչ արեց համախմբվել և «միասնական մասնակցությամբ արտահայտել հայ ժողովրդի հավաքական կամքն ու Արցախի հարցում մեր անսակարկելի դիրքորոշումը՝ Արցախը և Արցախի ժողովուրդը չեն կարող լինել Ադրբեջանի կազմում»: Ըստ Ներսիսյանի՝ յուրաքանչյուրի մասնակցությունը կարևոր է Արցախի ու արցախցիների համար: Տեղեկացանք, որ ինչպես նախորդ, այս անգամ էլ Ստեփանակերտի հանրահավաքն առաջնորդելու է պետնախարարը։
Հիշեցնենք, որ նախորդ հավաքի ակտիվ մասնակիցներից էին Արցախի հակառուսական հայացքներ ունեցող ՀԿ և քաղաքական սեկտորի ներկայացուցիչները, որոնք երթով շարժվելով Արցախում տեղակայված ռուս խաղաղապահների շտաբ՝ նրանցից պահանջում էին Լաչինի միջանցքը բացելու ուղղությամբ գործուն քայլեր իրականացնել։ Իսկ հայաստանյան հավաքի կազմակերպիչները ՀՀ-ում Արցախի տեղակատվական շտաբն է՝ ի դեմս ղեկավար Միքայել Վիրաբյանի։ Հատկանշական է, որ այսօր Մոսկվայում էլ տեղի է ունենալու երկու երկրների արտգործնախարարների հանդիպումը։
Այսօր լրանում է, նաև Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի նստացույցի մեկ շաբաթը, և ըստ էության Արցախը անցնում է նրա հայտարարած պայքարի կոշտ միջոցների»։

«Грапарак»: Арцах переходит к объявленным Арутюняном жестким методам борьбы
Газета «Грапарак» пишет, что сегодня в 20:00 на площади Возрождения в Степанакерте и площади Свободы в Ереване одновременно пройдут митинги. Вчера государственный министр Арцаха Гурген Нерсисян призвал объединиться и «совместным участием в митинге выразить коллективную волю армянского народа и нашу неоспоримую позицию по вопросу Арцаха – Арцах и народ Арцаха не могут быть в составе Азербайджана». По словам Нерсисяна, участие каждого важно для Арцаха и арцахцев.
«Мы узнали, что как в прошлый, так и в этот раз митинг в Степанакерте возглавит госминистр.
Напомним, что среди активных участников предыдущего митинга были представители антироссийского неправительственного и политического сектора Арцаха, которые прошли шествием к штабу российских миротворцев и потребовали от них предпринять активные действия по разблокированию Лачинского коридора. А организаторы армянских митингов – Информационный штаб Арцаха в Армении, лице Микаела Вирабяна. Примечательно, что сегодня в Москве состоится встреча министров иностранных дел Армении, Азербайджана и России.
Сегодня завершается также недельная сидячая акция протеста президента Арцаха Араика Арутюняна, и, по сути, Арцах переходит к объявленным им жестким методам борьбы», - пишет газета.