«Հրապարակ». Փաշինյանը կայցելի Սոթք. հավատարիմների անձնագրերը գրանցում են, որ միայն նրանք կարողանան ճեղքել պաշտպանական գիծն ու մոտենան
26/07/2023 09:44
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ուրբաթ օրը՝ հուլիսի 28-ին, սպասվում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այցը Վարդենիս։ Այցի օրակարգը վարդենիսցիներին հայտնի չէ։ Հայտնի է միայն, որ նա այցելելու է Սոթք։ Արդեն նախապատրաստական անվտանգային աշխատանքներ են անցկացվում` տհաճ անակնկալները բացառելու համար։
Մեր աղբյուրը հայտնում է, որ նախապես հավաքում են ու գրանցում ՔՊ-ին հավատարիմ անձանց անձնագրերը, որ միայն այդ անձինք կարողանան ճեղքել պաշտպանական գիծն ու մոտենալ երկրի ղեկավարին: Որ հանկարծ ինչ-որ մեկը չգա ու զոնտիկով անսպասելի խփի կամ ասի՝ «դավաճան»։
Վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազենի Բաղդասարյանին հարցրինք այցի մասին, ասաց, որ տեղյակ չէ։ Լինելո՞ւ է նման այց, անվտանգության միջոցառումներն արդեն սկսվա՞ծ են՝ հարցրինք խոսնակին։  «Չի բացառվում, սակայն իմ կոմպետենցիան չէ, որ ես տեղեկացված լինեմ»,- ասաց նա»։

«Грапарак»: Пашинян посетит Сотк, уже собирают паспорта преданных «Гражданскому договору» лиц, которые смогут приблизиться к премьеру
26/07/2023 12:09
Газета «Грапарак» пишет, что в пятницу, 28 июля, ожидается визит премьер-министра Никола Пашиняна в Варденис. Повестка визита неизвестна варденисцам. Известно лишь, что он посетит Сотк. Уже проводятся подготовительные работы для обеспечения безопасности, чтобы исключить неприятные сюрпризы.
«Как передают наши источники, заранее собирают и регистрируют паспорта преданных ″Гражданскому договору″ людей, чтобы только они могли прорвать ″линию обороны″ и приблизиться к руководителю страны. Чтобы вдруг кто-то не пришел и неожиданно не бросил в него зонтик или закричал ″предатель″.
Мы спросили пресс-секретаря премьер-министра Назени Багдасарян о визите, она сказала, что не в курсе. Намечается ли такой визит, предпринимаются ли уже меры безопасности, спросили мы у пресс-секретаря. ″Не исключается, но знать об этом не входит в мою компетенцию″, - ответила она», - пишет газета.