«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարության այսօրվա նիստում ներառված է Եվրամիությունից դրամաշնորհ ստանալու հարցին հավանություն տալու նախագիծ։ Դրամաշնորհը կազմում է 32 մլն եվրո։ Այդ գումարով Արարատի, Գեղարքունիքի և Կոտայքի մարզերի բոլոր և Սյունիքի մարզի 13 դպրոցներում պետք է կառուցվեն լաբորատորիաներ, խոսքն ընդհանուր 337 դպրոցի մասին է։
Նշենք, որ լաբորատորիաները կառուցվելու են բացառապես ԵՄ փողերով, և ՀՀ բյուջեից ֆինանսավորում չի նախատեսվում։ Սակայն դա չի խանգարի, որ հաջորդ մամուլի ասուլիսի ընթացքում Փաշինյանն այս օգնությունը ներկայացնի որպես կառավարության ձեռքբերում, իսկ կառուցման ընթացքում էլ մի քանի անգամ գնա մարզեր ու լաբորատորիաների ֆոնին փիառվի»։

«Грапарак»: Евросоюз предоставит правительству грант в размере 32 млн. евро
Газета «Грапарак» пишет, что в повестку сегодняшнего заседания правительства включен проект решения об утверждении гранта, предоставленного Евросоюзом. Сумма гранта составляет 32 млн. евро. На эту сумму в 13 школах Арарата, Гераркуника и Котайка должны быть построены лаборатории, речь идет в целом о 337 школах.
«Отметим, что лаборатории будут построены исключительно на деньги ЕС, и финансирование из бюджета Армении не предусматривается. Однако это не помешает, чтобы на следующей пресс-конференции Никол Пашинян представил эту помощь в качестве достижения своего правительства, а в процессе строительства несколько раз посетил области и пропиарился на фоне этих лабораторий», - пишет газета.