Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հրապարակել են երկրորդ կեղծ տեսագրությունը՝ ՊԲ-ի կողմից իբր թե իրականացվող ամրաշինական աշխատանքների մասին․ ՊԲ
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները շարունակում են տարածել կեղծ տեսանյութեր, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Օգոստոսի 14֊ին ադրբեջանական էլեկտրոնային ԶԼՄ-ները հրապարակել են երկրորդ կեղծ տեսագրությունը, որտեղ այս անգամ պատկերված են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից իբր թե իրականացվող ամրաշինական աշխատանքները։
Վերջին շրջանում Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայության և այդ կառույցի հետ սերտորեն համագործակցող լրատվամիջոցների զգալիորեն ավելացած ակտիվությունը, պաշտոնական և ոչ պաշտոնական խողովակներով պարբերաբար տարածվող ապատեղեկատվությունը, հրադադարի խախտումների և քաղաքացիական օդանավերը ՌԷՊ միջոցներով թիրախավորելու Արցախի ՊԲ֊ին հասցեագրված բացարձակապես սուտ մեղադրանքները, ինչպես արդեն նշել ենք նախկինում, նպատակ ունեն շեղել միջազգային ուշադրությունը Ադրբեջանի գործողությունների հետևանքով Արցախում առաջացած հումանիտար աղետից, հիմնավորել Արցախի Հանրապետության օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումները և տեղեկատվական հենք ստեղծել ապագա սադրանքների համար», - նշված է հաղորդագրությունում։

Распространяемая Азербайджаном дезинформация преследуют цель отвлечь внимание международного сообщества от гуманитарной катастрофы в Арцахе
Азербайджанские СМИ продолжают распространять фейковые видеоматериалы, сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
«Азербайджанские электронные СМИ 14 августа опубликовали второе фейковое видео, на котором в этот раз изображены проводимые якобы подразделениями Армии обороны инженерные работы.
В последнее время пресс-службы министерство обороны Азербайджана и тесно сотрудничающих с этой структурой СМИ значительно увеличили свою активность, распространяемую регулярно по официальным и неофициальным каналам дезинформацию, абсолютно ложные обвинения в нарушении режима прекращения огня и использовании средств РПД для создания угрозы гражданским самолётам в адрес Армии обороны, преследуют цель отвлечь внимание международного сообщества от гуманитарной катастрофы в Арцахе, возникшей в результате действий Азербайджана, обосновать нарушения режима прекращения огня азербайджанскими подразделениями, дислоцированными на оккупированных территориях Республики Арцах и создать информационную базу для будущих провокаций», - говорится в заявлении.