Վթարի հետևանքով տուժածներից երկուսը Գյումրու բժշկական կենտրոնից  տեղափոխվել են Երևանի ԲԿ-ներ
Վթարի հետևանքով Գյումրու բժշկական կենտրոնից երկու տուժած տեղափոխվել է Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ, ևս մեկը` «Աստղիկ» ԲԿ, տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում գտնվող տուժածներից մեկն արդեն տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք, մյուսը դեռևս հետազոտման փուլում է:
«Աստղիկ» բժշկական կենտրոնում գտնվող քաղաքացին նույնպես հետազոտման փուլում է: Վերջիններիս առողջական վիճակի մասին պարբերաբար կտրամադրվի տեղեկատվություն:
Հիշեցնենք, որ վթարից տուժածներից մեկը «Երևանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան» հիմնադրամում է, երկուսը` Գյումրու բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում:

Троих пострадавших в ДТП на трассе Гюмри-Ереван перевезены в столичные медцентры
Трое пострадавших в результате трагического ДТП на трассе Ереван-Гюмри перевезены их медицинского центра Гюмри в Ереван, сообщает министерство здравоохранения Армении.
«Двух из них перевезли в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич», еще одного – в медицинский центр «Астхик».
Один из находящихся в медицинском центре «Сурб Григор Лусаворич» пострадавших уже переведен в реанимационное отделение, другой – проходит обследование. Доставленный в медицинский центр «Астхик» гражданин также проходит обследование», - говорится в сообщении.
Напомним, один из пострадавших в ДТП на трассе Ереван – Гюмри был доставлен в университетскую больницу им. Гераци, двое других находятся в реанимационном отделении медицинского центра Гюмри.