Սևանում ջրահեղձ է եղել Հայաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը
Օգոստոսի 13-ին, ժամը 20:17-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Սևանա լճի 2-րդ հանրային լողափում հերթապահություն իրականացնող ջրափրկարարներն ափից 25 մ հեռավորության վրա նկատել են քաղաքացու, ով լողալիս անհետացել է։
Ջրափրկարարները լողալով մոտեցել են տվյալ հատված, մոտ 1․5 մ խորությունից դուրս բերել քաղաքացուն և ռետինե մոտորանավակով տեղափոխել ափ:
Շտապօգնության աշխատակիցներն արձանագրել են քաղաքացու մահը։
Sputnik Արմենիա-ին  հայտնի է  դարձել, որ Սևանում ջրահեղձ եղած   քաղաքացին Հայաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ալեքսանդր Սենչենկոն է։

В озере Севан утонул временный поверенный в делах Украины в Армении
13 августа в 20:17 в центр кризисного управления Гегаркуникского областного спасательного управления поступил сигнал о том, что в 25-и метрах от берега водные спасатели, дежурившие на 2-м общественном пляже озера Севан, заметили исчезновение плававшего гражданина.
Через несколько минут его вынесли его на берег, однако прибывшие медики «Скорой помощи» констатировали смерть мужчины.
Как сообщили источники «Sputnik Армения», утонувший в Севане гражданин был временным поверенным в делах Украины в Армении. Речь идет об Александре Сенченко.