Անդրկովկասում նոր ուղիների ստեղծումը կապահովի կայուն տնտեսական զարգացում և կամրապնդի մարդկանց միջև շփումները. Միշուստին
24/08/2023 16:52
Մենք կողմ ենք Անդրկովկասում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակմանը, Ծաղկաձորում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանն ասել է Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը։
«Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների պայմանավորվածությունների համաձայն՝ մենք համոզված ենք, որ նոր ենթակառուցվածքային ուղիների ստեղծումը կապահովի տարածաշրջանի կայուն տնտեսական զարգացումը և կամրապնդի շփումները այստեղ ապրող մարդկանց միջև», - ասել է Միշուստինը։

Создание новых маршрутов в Закавказье обеспечит устойчивое экономическое развитие и укрепит контакты между людьми – Мишустин
24/08/2023 16:50
Мы выступаем за разблокирование экономических, транспортных связей в Закавказье, заявил глава правительства России Михаил Мишустин на встрече с премьером Армении Николом Пашиняном в Цахкадзоре.
«В соответствии с договоренностями лидеров России, Армении и Азербайджана убеждены, что создание новых инфраструктурных маршрутов обеспечит устойчивое экономическое развитие региона и укрепит контакты между людьми, которые здесь проживают», - отметил Мишустин.