Կարելի է ջարդել թշնամու գլուխը, մեր երկրի տարածքային ամբողջականությունը պահելու հնարավորություն դեռ ունենք, սակայն կա մեկ բայց` ՀՀ իշխանությունն է. Տիգրան Աբրահամյան
24/10/2023 16:53
Արցախի պաշտպանության բանակը պատվո մարտ է վարել, ԱԺ-ում այս մասին հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը:
«Նման կրակի, հարվածների ու ուժերի անհամաչափության պայմաններում անհատական ու կոնկրետ սխրագործություններ ու անձնազոհություն կարող էր դրսևորել միայն կայացած, գաղափարական հաղթանակի ու անվերջանալի մարտերի բովում եփված միավորը», - նշեց նա:
Աբրահամյանի խոսքով` մեր պատերազմը չի ավարտվել, չի ավարտվել այն պաճառով, որ Ադրբեջանի հավակնությունները միայն Արցախով չեն սահմանափակվում:
«Հայաստանը դեռ վերականգնվելու, վերածնվելու հնարավորություն ունի հենց միայն այն հանգամանքով պայմանավորված, որ բազմաթիվ հարվածներից ու ողբերգություններից հետո, մեր շարքերում հայկական բանակն իր ողջ էությամբ կրող մարդիկ կան, ովքեր անհրաժեշտ պահին ոտքի են կանգնելու ու իրենց վճռական մարտը վարեն` այս անգամ հաղթական ելքով», - ընդգծեց Աբրահամյանը:
Ըստ պատգամավորի` կարելի է ջարդել թշնամու գլուխը, մեր երկրի տարածքային ամբողջականությունը պահելու հնարավորություն դեռ ունենք, սակայն կա մեկ բայց ու այդ մեկ բայցը ՀՀ իշխանությունն է:

Можно поразить врага, у нас еще есть возможность сохранить территориальную целостность нашей страны, но есть одно но - правительство Армении - Тигран Абрамян
24/10/2023 17:35
Армия обороны Арцаха сражалась с честью, об этом в Национальном Собрании заявил секретарь фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«В условиях такого огня, интенсивности ударов и неравенства сил индивидуальные и конкретные подвиги и самоотверженность могло проявить только слаженное подразделение, приготовленное в огне идеологической победы и бесконечных боев», - сказал он.
По словам Абрамяна, наша война не закончилась, она не закончилась потому, что амбиции Азербайджана не ограничиваются Арцахом.
«У Армении еще есть шанс восстановиться и возродиться только благодаря тому, что после многих ударов и трагедий в наших рядах есть люди, которые несут в себе армянскую армию всей ее сутью, которые в нужный момент встанут и поведут свой решающий бой, на этот раз с победным исходом», - подчеркнул Абрамян.
По мнению депутата, можно поразить врага, у нас еще есть возможность сохранить территориальную целостность нашей страны, но есть одно но - правительство Армении.
«Они ассоциируются с поражением», - сказал он.