Վահան Քերոբյանը Լոնդոն կատարած այցի ընթացքում հանդիպել է Առևտրի պալատի ներկայացուցիչների հետ
Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը Լոնդոն կատարած այցի ընթացքում հանդիպում է ունեցել նաև Առևտրի պալատի ներկայացուցիչների հետ։ Հայտնում են ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունից:
Հանդիպմանը զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում առևտրի պալատների համակարգն առավել արդյունավետ դարձնելուն ուղղված բարեփոխումների իրականացմանը և այն գործիքակազմի տրամադրմանը, որը թույլ կտա բարձրացնել այդ կառույցների գործունեության արդյունավետությունը։
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Մեծ Բրիտանիայի միջև առևտրային և գործարար կապերի ընդլայնմանը և Մեծ Բրիտանիայում կազմակերպվող ոլորտային ցուցահանդեսներին հայ գործարարների առավել ակտիվ մասնակցությանը։

В ходе визита в Лондон Ваан Керобян также встретился с представителями Торговой палаты
Министр экономики Армении Ваган Керобян в ходе визита в Лондон встретился с представителями Торговой палаты, сообщили в пресс-службе Министерства экономики Республики Армения.
В ходе встречи собеседники коснулись вопроса реализации реформ, направленных на повышение эффективности системы торговых палат Армении, и предоставления инструментария, который позволит повысить эффективность деятельности данных структур.
Собеседники поговорили и о расширении торговых и деловых связей между Арменией и Великобританией, более активном участии армянских бизнесменов в отраслевых выставках, организуемых в Великобритании.