1000-ից ավելի բնակիչ ունեցող համայնքներում որևէ պետական վճարում կանխիկ եղանակով չիրականացնել, մինչև տարվա վերջ այդ հարցը լուծեք․ Վարչապետ
02/11/2023 11:52
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կառավարության նիստում անդրադարձավ կանխիկ գործարքներին և հստակ հանձնարարականներ տվեց։
«1000-ից ավելի բնակիչ ունեցող համայքներում որևէ պետական վճարում կանխիկ եղանակով չիրականացնել, մինչև տարվա վերջ այդ հարցը լուծեք։  Ճի՛շտ է, ի սկզբանե ինչ-որ փաստարկներ կային, ասում էին, որ եկեք միանգամից չանենք, ես ընդունեցի, բայց հետո ինչքան մտածում եմ, դրա մեջ ոչ մի տրամաբանություն չկա։ Մենք ինչ-որ տեղեր խորշեր ենք թողնում, որը մեզ համար տեսանելի ու կանխատեսելի չէ», - ասաց Փաշինյանը։

В населенных пунктах с населением более 1000 жителей не производилось никаких государственных платежей наличными, решайте этот вопрос до конца года - премьер-министр
02/11/2023 12:15
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня на заседании правительства коснулся кассовых операций и дал четкие указания.
«В населенных пунктах с населением более 1000 жителей не производилось никаких государственных платежей наличными, решайте этот вопрос до конца года. Правда, с самого начала были какие-то аргументы, говорили, что не стоит этого делать сразу, я принял это, но чем больше об этом думаю, тем больше убеждаюсь, что в этом нет никакой логики. Мы оставляем пробелы в некоторых местах, которые для нас не видны и не предсказуемы», - сказал Пашинян.