«Հրապարակ». ՔՊ-ում կարևոր հավաք է սպասվում. Դերաբաշխում են անելու
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երկուշաբթի՝ նոյեմբերի 13-ին, ՔՊ-ում կարևոր հավաք է սպասվում, պատգամավորներին զգուշացրել են, որ խմբակցության նիստին բոլորի ներկայությունը պարտադիր է. դերաբաշխում են անելու՝ կապված հաջորդ օրը մեկնարկող քառօրյայի հետ, որի օրակարգում լինելու է հաջորդ տարվա բյուջեի նախագիծը, ինչը նշանակում է, որ Նիկոլ Փաշինյանն ու իր կառավարության անդամները եկող շաբաթ ԱԺ-ում են անցկացնելու։
ՔՊ-ականները պետք է նախապես պատրաստվեն, թե ինչ ելույթներ ունենան, ինչ հարցեր հնչեցնեն, ինչպես փառաբանեն առաջնորդին ու նրա կառավարությունը։ Երկրորդ կարևոր իրադարձությունն էլ կա` խորհրդարան է գնալու Լևոն Քոչարյանը, ում իշխանականները վախով և անհամբերությամբ են «սպասում»։ Նշենք, որ նիստերի օրակարգում 8 հարց է ընդգրկված, բյուջեի նախագծի քննարկումը, ըստ ամենայնի, մի ամբողջ օր կպահանջի, եթե ոչ ավելի»։

«Грапарак»: В "Гражданском договоре" ожидается важное собрание: ожидается распределение ролей
Газета "Грапарак" пишет: "В понедельник, 13 ноября, в ГД ожидается важное заседание, депутатов предупредили, что присутствие всех на заседании фракции обязательно: они распределят роли в связи с начинающейся со следующего дня четырехдневной сессией, в повестку дня которой будет включен проект бюджета на следующий год, а это значит, что Никол Пашинян и члены его правительства проведут следующую неделю в Национальном Собрании.
Члены ГД должны заранее подготовить, какие речи произнести, какие вопросы поднять, как хвалить вождя и его правительство. Есть и второе важное событие: в парламент пойдет Левон Кочарян, которого власть "ждет" со страхом и нетерпением. Следует отметить, что в повестку дня заседаний включено 8 вопросов, обсуждение проекта бюджета, судя по всему, потребует целый день, если не больше».