Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահը Նիկոլ Փաշինյանին պարգևատրել է Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի 85-ամյակին նվիրված մեդալով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Վասիլի Շեստակովին, ով Հայաստանում է գտնվում Երևանում անցկացվող Սամբոյի աշխարհի առաջնության առիթով:
Վարչապետը նշել է, որ սամբո մարզաձևը Հայաստանում ունի մեծ մասսայականություն և Կառավարությունը շահագրգիռ է մարզաձևի հետևողական զարգացմամբ: Նիկոլ Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ Աշխարհի առաջնությունը կանցնի լավագույնս և նոր ազդակ կհաղորդի մարզաձևի հետագա զարգացմանը:
Վասիլի Շեստակովը շնորհակալություն է հայտնել կատարված աշխատանքների համար և նշել, որ տպավորված է Աշխարհի առաջնության բացման արարողությամբ, իսկ մրցումներն ընթանում են բարձր մակարդակով: Միջազգային ֆեդերացիայի նախագահի խոսքով՝ Հայաստան են ժամանել մարզիկներ ավելի քան 70 երկրից: Միաժամանակ, պարոն Շեստակովը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ կառավարությանը՝ աֆրիկյան և ասիական մի խումբ երկրների մարզիկների հյուրընկալության ծախսերը հոգալու համար:
Վասիլի Շեստակովը վարչապետ Փաշինյանին պարգևատրել է Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի 85-ամյակին նվիրված մեդալով: Սամբոյի Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանն իր հերթին վարչապետին պարգևատրել է Աշխարհի առաջնության հուշամեդալով:

Президент Международной федерации самбо вручил Николу Пашиняну медаль, посвященной 85-летию Международной федерации самбо.
11/11/2023 14:51
Премьер-министр Никол Пашинян принял президента Международной федерации самбо Василия Шестакова, который находится в Армении по случаю проходящего в Ереване Чемпионата мира по самбо.
Премьер-министр отметил, что самбо очень популярен в Армении и правительство заинтересовано в последовательном развитии этого вида спорта. Никол Пашинян выразил уверенность, что Чемпионат мира пройдет на лучшем уровне и даст новый импульс дальнейшему развитию данного вида спорта.
Василий Шестаков поблагодарил за проделанную работу и отметил, что впечатлен церемонией открытия чемпионата мира, а соревнования проходят на высоком уровне. По словам президента Международной федерации самбо, в Армению прибыли спортсмены из более чем 70 стран. В то же время г-н Шестаков поблагодарил правительство Армении за покрытие расходов по приему спортсменов из ряда стран Африки и Азии.
Василий Шестаков вручил премьер-министру Пашиняну медаль, посвященной 85-летию Международной федерации самбо. Президент Федерации самбо Армении Микаел Айрапетян, в свою очередь, вручил премьер-министру Памятную медаль Чемпионата мира.