Նիկոլ Փաշինյանը գործարար Նագիբ Սավիրիսի հետ է հանդիպել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եգիպտոսից ժամանած խոշոր գործարար Նագիբ Սավիրիսին, հայտնում են կառավարությունից։
«Վարչապետը ողջունել է գործարարի այցը Հայաստան և նշել, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է համագործակցել՝ տարբեր ուղղություններով ծրագրերի իրականացման գործում:
Այդ համատեքստում անդրադարձ է կատարվել մեր երկրում գործարար միջավայրի բարելավման ուղղությամբ իրականացված և ընթացքում գտնվող բարեփոխումներին: Քննարկվել են գյուղատնտեսության, արդյունաբերության, կրթության և այլ ոլորտներում ծրագրերի իրականացման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր»:

Премьер-министр Никол Пашинян принял крупного бизнесмена из Египта Нагиба Савириса, сообщает правительство.
"Премьер-министр приветствовал визит бизнесмена в Армению и отметил, что правительство Республики Армения готово сотрудничать в реализации проектов по разным направлениям.
В этом контексте были затронуты реализованные и продолжающиеся реформы в нашей стране по улучшению деловой среды. Были обсуждены вопросы, связанные с возможностями реализации программ в сферах сельского хозяйства, промышленности, образования и в других сферах.