Այսօր Վայոց ձորի դիրքերից մեկում զոհված պայմանագրային զինծառայող Գերասիմ Առաքելյանը Եղեգնաձորից է, MediaHub-ին հայտնել է իր աղբյուրը։
Զինծառայողը 31 տարեկան էր:
«Գերասիմ Առաքելյանը 15 օր դիրք էր բարձրանում, 15 օր՝ ներքևում էր: Ամուսնացած էր, աղջիկ ուներ, անընդհատ նրա մասին էր խոսում»,- ասել է լրատվամիջոցի զրուցակիցը։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ ՊՆ հաղորդել էր, որ դեկտեմբերի 4-ին՝ ժամը 14։35-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակ է բացել Բարձրունու (Վայոց ձորի մարզ) հատվածում տեղակայված հայկական դիրքի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող Գերասիմ Ավետիքի Առաքելյանը։

Погибший сегодня на одной из позиций Вайоц Дзора солдат-контрактник Герасим Аракелян родом из Ехегнадзора, об этом сообщают источники MediaHub.
Военнослужащему было 31 год.
«Герасим Аракелян находился на боевом посту 15 дней и 15 дней спускался оттуда. Он был женат, у него была дочь, он постоянно о ней рассказывал", - рассказал собеседник СМИ.
Напомним 4 декабря в районе 14:35 ВС Азербайджана открыли огонь в направлении армянской позиций, расположенной в районе Бардзруни (Вайоцдзорская область), в результате чего смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий воинской части N МО Республики Армения Аракелян Герасим Аветикович.