«Ժողովուրդ». ՔՊ-ական Գուրգեն Արսենյանը կողմ է քվեարկել «ՀայաՔվեի» նախագծին
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ խորհրդարանում ԱԺ ՔՊ խմբակցությունը դեմ քվեարկեց «ՀայաՔվեի» նախագիծը խորհրդարանում քննարկելու հարցին: 56 հոգի դեմ էր նախագծին, 24 հոգի՝ կողմ, մեկ հոգի ձեռնպահ է քվեարկել:
ArmLur.am-ը պարզել էր, որ ձեռնպահ է քվեարկել ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Գագիկ Մելքոնյանը: Դա, սակայն, օրվա միակ անակնկալը չէր։
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՔՊ խմբակցությունում կողմ քվեարկող է եղել։ Խոսքը Գուրգեն Արսենյանի մասին է։ Նա կողմ է քվեարկել «ՀայաՔվե»-ի նախագծին։ Եվս մեկ ՔՊ-ական պատգամավոր՝ Հռիփսիմե Հունանյանը, չի մասնակցել նախագծի քվեարկությանը, թեև դահլիճում դիմակով նստած էր»։

Газета "Жоховурд" пишет: «Вчера в парламенте фракция "Гражданский договор" НС проголосовала против вопроса обсуждения в парламенте проекта "Айакве". Против проекта выступили 56 человек, за - 24 человека, один человек воздержался.
Как стало известно ArmLur.am, депутат от фракции "Гражданский договор" Гагик Мелконян воздержался от голосования. Однако это был не единственный сюрприз дня.
Газете "Жоховурд" стало известно, что из фракции "Гражданский договор" кто-то проголосовал за проект. Речь идет о Гургене Арсеняне. Он проголосовал за проект "Айакве". Другой депутат парламента Рипсиме Унанян не участвовала в голосовании проекта, хотя и сидела в зале в маске».