Մեծաքանակ հեծանիվներ ենք գնելու և բաժանելու դպրոցներին, Հայաստանը մի օր կդարձնենք Հոլանդիայի պես երկիր. Կարեն Գիլոյան (Տեսանյութ)
Սեղանի թենիսն ու հեծանվային խճուղավազքն առաջիկայում դպրոցականների համար դառնալու են մասսայական, դպրոցականները կկարողանան մասնակցել «Վարչապետի գավաթ» միջոցառումներին, այս մասին հայտարարեց ԿԳՄՍ փոխնախարար Կարեն Գիլոյանը։
«Հսկայածավալ գույք ենք տրամադրելու այդ ամենը ճիշտ իրականացնելու և մրցակցային դարձնելու համար։ Շուտով պայմանական տենդեր ենք հայտարարելու, մեծաքանակ հեծանիվներ ենք գնելու, բաժանվելու են դպրոցներին, որպեսզի դպրոցները կարողանան թիմեր ձևավորել։ Նախ՝ նրանք կմասնակցեն տեղական մրցումներին, հետո արդեն՝ եզրափակիչ փուլին։
Դրանով հազարավոր երեխաների հնարավորություն կտանք սովորել հեծանիվ վարել, հետո այն դարձնել առօրյայում տեղափոխման միջոց, և Հայաստանը մի օր դարձնել Հոլանդիայի պես երկիր։ Դա մի քանի խնդիր կլուծի՝ էկոլոգիայի, առողջ ապրելակերպի։ Մենք այսպիսի գաղափար ենք ընդունել, ավելի լավ է մարզադպրոցներ կառուցենք, քան՝ հիվանդանոցներ»,-ասաց Գիլոյանը։

Карен Гилоян: Мы приобретем большое количество велосипедов и раздадим их школам, и однажды мы сделаем Армению такой страной, как Голландия (Видео)
В ближайшее время настольный теннис и велосипедные гонки станут массовыми для школьников, школьники смогут участвовать в турнирах "Кубок премьер-министра”, об этом сообщил заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Карен Гилоян.
«Мы предоставим огромное количество недвижимости, чтобы все было правильно организовано и было конкурентоспособным. Скоро объявим условные тендеры, закупим велосипеды оптом, раздадим их школам, чтобы школы сформировали команды. Сначала они примут участие в местных соревнованиях, а затем и в финальном этапе.
Благодаря этому мы дадим тысячам детей возможность научиться ездить на велосипеде, затем сделаем его средством передвижения в повседневной жизни и однажды сделаем Армению такой страной, как Голландия. Это решит несколько проблем: экология, здоровый образ жизни. Мы приняли эту идею: лучше строить спортивные школы, чем больницы", - сказал Гилоян.