Մեր հայրենիքի մասին երգեր չենք հորինելու, երգերով չենք ապրելու,  հայը պետք է վերադառնա Արցախ. Դավիթ Գալստյան
27/12/2023 17:06
Մեր հայրենիքի մասին երգեր չենք հորինելու, երգերով չենք ապրելու, հայը պետք է վերադառնա Արցախ. Դավիթ Գալստյան
Նորաստեղծ «Արդարություն և Վերադարձ» ՀԿ-ն  առաջին հերթին զբաղվելու է նրանով, որ արցախցիները մնան Հայաստանում, չլքեն այն,  այսօր հրավիրված ասուլիսին հայտարարեց Արցախի ԱԺ պատգամավոր, նորաստեղծ ՀԿ-ի համահիմնադիր Դավիթ Գալստյանը։
Նա նշեց, որ պետք է ջանքեր գործադրեն՝ Արցախից բռնի տեղահանված հայրենակիցների սոցիալական բեռը ինչ-որ չափով թեթևացնելով՝ նպաստելու, որ նրանք մնան ՀՀ-ում, ապա առօրյա աշխատանքով կփորձեն քայլեր ձեռնարկել նաև հայրենի Արցախ վերադառնալու համար։
«Պետք է հստակ աշխատանք տարվի ոչ միայն լոկ խոսքերով, այլ աշխատանքով, որ մենք մի օր վերադառնալու ենք մեր հայրենիք։  Եվ մենք մեր հայրենիքի այս կամ այն հատվածների մասին երգեր չենք հորինելու, երգերով չենք ապրելու, մենք փորձելու ենք և անելու ենք մեզանից կախված ամեն ինչ, որ հայը վերադառնա Արցախ, Արցախը պետք է պահենք հայկական»,-ասաց Գալստյանը՝  հավելելով, որ իրենց ճանապարհին կան խոչընդոտներ, բայց պետք է հաղթահարել դրանք։

Давид Галстян: Мы не будем сочинять песни о нашей Родине, мы не будем жить песнями, армяне должны вернуться в Арцах
27/12/2023 17:29
Новосозданная общественная организация "Справедливость и возвращение" в первую очередь будет заниматься тем, чтобы арцахцы оставались в Армении и не покидали ее, заявил на сегодняшней пресс-конференции депутат НС Арцаха, соучредитель новосозданной общественной организации Давид Галстян.
Он отметил, что необходимо приложить усилия для того, чтобы в некоторой степени облегчить социальное бремя насильственно перемещенных из Арцаха соотечественников, способствовать тому, чтобы они остались в Армении, а затем они постараются ежедневным трудом предпринять шаги для возвращения в родной Арцах.
«Должна быть проделана четкая работа не только на словах, но и на деле, чтобы однажды мы вернулись на родину. И мы не будем сочинять песни о той или иной части нашей Родины, мы не будем жить песнями, мы постараемся сделать все, что от нас зависит, чтобы армяне вернулись в Арцах, мы должны сохранить Арцах армянским", - сказал Галстян, добавив, что на их пути есть препятствия, но их необходимо преодолеть.