Սուրեն Պապիկյանն այցելել է արևելյան սահմանագոտի
«Դեկտեմբերի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության արևելյան սահմանագոտի, եղել արդեն շահագործման հանձնված մոդուլային տիպի զորամասերից մեկում, շրջել և տեղում ծանոթացել  մոդուլային կացարանների ընձեռած հնարավորություններին ու կենցաղային պայմաններին, ճաշել զինծառայողների հետ։
Նույն օրը նախարար Պապիկյանը շրջել է առաջնագծի բարձրադիր հենակետերով, հանդիպել մարտական հերթապահությունում Ամանորի գիշերը դիմավորել պատրաստվող ժամկետային զինվորներին։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը զինծառայողներին շնորհավորել է գալիք տոների կապակցությամբ, հետաքրքրվել նրանց ծառայությամբ, տրամադրությամբ և մաղթել զգոն ու անփորձանք ծառայություն։
Շնորհակալություն հայտնելով բարեխիղճ և պատասխանատու ծառայության համար՝ նախարար Պապիկյանը մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողներին խրախուսել է արժեքավոր նվերներով։
Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է նաև այդ օրը ժամկետային երկամյա ծառայությունն ավարտած զինվորներին, շնորհակալություն հայտնել բարեխիղճ ծառայության համար՝ անձամբ նրանց հանձնելով զինվորական գրքույկները»։

Сурен Папикян посетил восточную приграничную зону
"30 декабря министр обороны Армении Сурен Папикян посетил восточную приграничную зону республики, одну из уже сданных в строй модульных воинских частей, совершил экскурсию и ознакомился с возможностями и условиями жизни, предоставляемыми модульным жильем, а также пообедал с военнослужащими.
В тот же день министр Папикян осмотрел высоко расположенные прифронтовые базы, встретился с солдатами-срочниками, несущими боевое дежурство, которые готовились к встрече Нового года.
Глава Оборонного Ведомства поздравил военнослужащих с наступающими праздниками, поинтересовался их службой, настроением и пожелал им бдительной и мирной службы.
Сурен Папикян поздравил военнослужащих с наступающим Новым годом, а отличившимся военным вручил ценные подарки. Он также попрощался с завершающими свою службу солдатами и вручил им военные билеты на торжественной церемонии".