Անահիտ Ավանեսյանը կարծում է, որ Մարտունու բժշկական կենտրոնի շուրջ սկանդալ չի հասունանում
Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը կարծում է, որ Մարտունու բժշկական կենտրոնի շուրջ սկանդալ չի հասունանում։
«Հիվանդանոցը բացվել է, դրանից հետո կա ժամանակ, երբ պետք է նախկին հիվանդանոցը իր ողջ աշխատակազմով, գույքով ու սարքավորումներով տեղափոխվի»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Թե ինչու են այդ դեպքում հիվանդանոցի բացումը շուտ արել՝ նախարարան ասաց, որ չեն շտապել։
«Պետք է հասկանալ, որ երբ բացում են ԲԿ-ի շենքը, դրանից հետո սկսվում է մեկ այլ գործընթաց՝ տեղափոխման գործընթաց, այդ պրոցեսի ընթացքում առաջանում են որոշակի փոփխություններ ու որակի նկատմամբ ևս մեկ անգամ ճշտողական աշխատանքներ»,- նշեց Ավանեսյանը։
Հարցին՝ Մարտունու ԲԿ-ի պատճառո՞վ է իր տեղակալ Արմեն Նազարյանն ազատվել աշխատանքից՝ Ավանեսյանն ասաց, թե  հիմա նա արձակուրդում է, բայց ինքը որոշել է, որ Նազարյանը պետք է տեղափոխվի այլ պաշտոնի։
Հիշեցնենք՝ Մարտունու ԲԿ-ի բացումը տեղի էր ունեցել 2023 թվականի նոյեմբերի 4-ին։ Այդ օրը ԲԿ էր այցելել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ու շնորհավորել բոլորին՝ ԲԿ-ի բացման առթիվ։

Анаит Аванесян считает, что вокруг Мартунинского медицинского центра не назревает скандал
Министр здравоохранения Анаит Аванесян считает, что вокруг Мартунинского медицинского центра не назревает скандал.
"Больница открылась, после чего потребуется время, чтобы перевезти бывшую больницу со всем ее персоналом, имуществом и оборудованием", - сообщила она журналистам.
В таком случае, почему они открыли больницу раньше времени, министр сказала, что они не торопятся.
"Необходимо понимать, что когда здание медицинского центра открывается, после этого начинается другой процесс, процесс перевода, в ходе которого еще раз производятся определенные изменения и проверки качества", - сказала Аванесян.
На вопрос, был ли уволен ее заместитель Армен Назарян из-за МЦ Мартуни, Аванесян ответила, что сейчас он находится в отпуске, но решила, что Назаряна следует переводить на другую должность.
Напомним: открытие Мартунинского медицинского центра состоялось 4 ноября 2023 года. В этот день премьер-министр Никол Пашинян посетил Медицинский центр и поздравил всех с открытием Медицинского центра.