Բացառվում է, որ կոռուպցիոն շղթան ինձ հասնի. Քերոբյան (Տեսանյութ)
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը բացառում է, որ իր ղեկավարած նախարարությունում ի հայտ եկած չարաշահումների գործով կոռուպցիոն շղթան իրեն հասնի։
«Բացառվում է»,- ասաց նախարարը՝ պատասխանելով հարցին, թե հնարավո՞ր է արդյոք, որ կոռուպցիոն շղթան իրեն էլ հասնի։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր ՀՀ քննչական կոմիտեի երկու գլխավոր վարչություններում քննվող երկու տարբեր քրեական վարույթներով ՀՀ քննչական կոմիտեի քննիչների և ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից համատեղ իրականացված անհետաձգելի քննչական և այլ դատավարական լայնածավալ գործողությունների, այդ թվում՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում և մի շարք անձանց բնակարաններում կատարվող խուզարկությունների մասին:

Керобян: Исключено, что коррупционная цепочка дойдет до меня (Видео)
Министр экономики Республики Армения Ваан Керобян исключает, что коррупционная цепочка выявленных злоупотреблений в возглавляемом им министерстве дойдет и до него.
"Это исключено", - сказал министр, отвечая на вопрос, возможно ли, что коррупционная цепочка доберется и до него.
Напомним, Следственный комитет Республики Армения сообщал о неотложных следственных и других широкомасштабных процессуальных действиях, проведенных совместно следователями СК Республики Армения и сотрудниками СНБ Республики Армения по двум различным уголовным производствам, расследуемым в двух главных управлениях СК Республики Армения, в том числе проведенных в Министерстве экономики Республики Армения и в квартирах ряда лиц обысках.