Երևանում 4, մարզերում 8 ժամից ավելի հոսանքազրկման պարագայում ՀԷՑ-ը բաժանորդներին վճարում է տուգանք. Տնօրեն
14/02/2024 12:55
Յուրաքանչյուր բաժանորդ պետք է իմանա, որ Երևանում 4 ժամից ավելի, իսկ հանրապետության այլ տարածքներում 8 ժամից ավելի հոսանքազրկման պարագայում (բացառությամբ ֆորսմաժորային իրավիճակները), ՀԷՑ-ը վճարում է տուգանք, այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության գլխավոր տնօրեն Կարեն Հարությունյանը։
«Դրա համար կարիք չկա դիմել ընկերությանը, դա ավտոմատ հաշվեգրում ենք յուրաքանչյուր բաժանորդի քարտին՝ յուրաքանչյուր դեպքի համար մինչև 2500 դրամ՝ որպես էլեկտրաէներգիայի դիմաց վճարում։ Անցած տարիների ընթացքում շուրջ 600 մլն դրամի վճարում ունենք՝ որպես տուգանք»,-ասաց Կարեն Հարությունյանը։
Փոխհատուցումը, ըստ տնօրենի, երևում է բաժանորդի անհատական քարտում։
Նա նշեց, որ իրականացվող ներդրումային ծրագրերի ավարտին էլեկտրաէներգիայի անջատումների հարցում ընկերությունն ունենալու է էական բարելավումներ։
«Մեր ընկերության ֆինանսական կայունությունն ունի շատ բարձր մակարդակ։ Պատրաստ ենք լուծել մեր առջև ծառացած բոլոր խնդիրները, մարտահրավերները, շարունակելու ենք համագործակցությունը բոլոր տեսակի ֆինանսական և ինժեներական կառույցների հետ»,-ասաց ՀԷՑ ընկերության գլխավոր տնօրենը։

Директор: В случае прекращения подачи электроэнергии в Ереване более чем на 4 часа и 8 часов в областях предусмотрен штраф
14/02/2024 16:38
Каждый абонент должен знать, что в случае прекращения подачи электроэнергии за 4 часа в Ереване, а также за 8 часов в других областях республики (кроме форс-мажорных ситуаций) ЭСА выплачивает штраф. Об этом на встрече с журналистами сообщил генеральный директор ЗАО "Электрические сети Армении" Карен Арутюнян.
«Для этого нет необходимости обращаться в компанию, мы автоматически перечисляем на карту каждого абонента до 2500 драмов в качестве оплаты за электроэнергию. За последние годы мы выплатили в качестве штрафа около 600 млн драмов", - сказал Карен Арутюнян.
Компенсация, по словам директора, отображается в личной карточке абонента.
Он отметил, что по итогам реализованных инвестпроектов у компании будут существенные улучшения в плане отключений электроэнергии.
«Финансовая устойчивость нашей компании очень высокая. Мы готовы решить все проблемы и задачи, с которыми мы сталкиваемся, и продолжим сотрудничать со всеми видами финансовых и инженерных структур", - заявил генеральный директор ЭСА.