Միրզոյանն ու Բայրամովը քննարկել են երկկողմ համաձայնագրի նախագծի դրույթների շուրջ տեսակետները, համաձայնվել են շարունակել բանակցությունները բաց հարցերի շուրջ․ ՀՀ ԱԳՆ
29/02/2024 17:15
2024թ. փետրվարի 28-29-ը Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում՝ Վիլլա Բորսիգում, կայացել են Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի բանակցությունները, հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
«Նախարարները և նրանց պատվիրակությունները քննարկել են «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման վերաբերյալ» երկկողմ համաձայնագրի նախագծի դրույթների տեսակետները։ Արտահայտվել է փոխադարձ համաձայնություն՝ շարունակել բանակցությունները բաց հարցերի շուրջ։
Այցի ընթացքում նախարարները հանդիպում են ունեցել Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքի հետ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ եռակողմ ձևաչափով։
Նախարար Միրզոյանն իր շնորհակալությունն է հայտնել Գերմանիային Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունները հյուրընկալելու համար»։

Мирзоян и Байрамов обсудили позиции по положениям проекта двустороннего соглашения, стороны согласились продолжить обсуждения по ряду открытых вопросов
29/02/2024 17:23
28-29 февраля 2024 года на вилле Борзиг (Берлин, Германия) состоялись переговоры министра иностранных дел Республика Армения Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Республики Азербайджан Джейхуна Байрамова.Об этом сообщили в МИД Республики Армения.
"Министры и их делегации обсудили позиции по положениям проекта двустороннего соглашения «Об установлении мира и межгосударственных отношений между Арменией и Азербайджаном». Было выражено взаимное согласие продолжить переговоры по открытым вопросам.
В ходе визита состоялась встреча с министром иностранных дел Германии Анналеной Бербок как в двустороннем, так и трехстороннем формате.
Министр Мирзоян выразил свою благодарность Германии за организацию переговоров между Арменией и Азербайджаном».