«Արտաքին քաղաքական հիմնարար հարցերի շուրջ մեր տեսլականների տարբերությունն անհնարին է դարձնում իմ հետագա ներգրավվածությունը»․ Մարուքյանն այլևս ՀՀ hատուկ hանձնարարություններով դեսպանը չէ
29/02/2024 20:07
Էդմոն Մարուքյանը հայտնել է, որ ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպանի պաշտոնից ազատման դիմում է ներկայացրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Տեղեկացնում եմ, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին եմ ներկայացրել ՀՀ hատուկ hանձնարարություններով դեսպանի պաշտոնից ազատման դիմում:
Մեր պետության և տարածաշրջանի համար ստեղծված բարդ ժամանակաշրջանում բարձր պատասխանատվությամբ ստանձնել և մեծ նվիրումով իրականացրել եմ այս առաքելությունը: Սակայն վերջին շրջանում մի շարք արտաքին քաղաքական հիմնարար հարցերի շուրջ մեր տեսլականների տարբերություններն անհնարին են դարձնում իմ հետագա ներգրավվածությունը արտաքին քաղաքական ճակատում:
Վստահեցնում եմ, որ շարունակելու եմ ծառայել պետությանն ու ժողովրդին և իմ գիտելիքներն ու փորձը, ինչպես նաև միջազգային կապերը ներդնել Հայաստանի Հանրապետության ազգային-պետական շահերի պաշտպանության գործին:

«Наличие разногласий в восприятии ключевых политических вопросов обуславливают невозможность моего дальнейшего участия в международной дипломатии»: Эдмон Марукян подал в отставку
29/02/2024 21:16
Эдмон Марукян подал премьер-министру Армении Николу Пашиняну заявление об освобождении от должности посла по особым поручениям Армении. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
Хочу сообщить вам, что я подал премьер-министру Николу Пашиняну заявление об освобождении от должности посла по особым поручениям Республики Армения.
В сложный для нашего государства и региона период, я с большой ответственностью и с большой самоотдачей взялся за эту миссию.
Однако в последнее время различия в наших взглядах на ряд фундаментальных внешнеполитических вопросов делают невозможным мое дальнейшее участие во внешнеполитическом фронте.
Уверяю вас, что буду продолжать служить государству и народу и вкладывать свои знания и опыт, а также международные связи в защиту национальных и государственных интересов Республики Армения.