Ուզում ենք այս տարի սկսել մետրոյի Աջափնյակ կայարանի կառուցումը. Ավինյան (Տեսանյութ)
Ավարտվել է մետրոյի «Աջափնյակ» կայարանի նախագծա-նախահաշվարկային փաստաթղթերի ձեռքբերման մրցույթը, ինչի արդյունքում կնքվել է պայմանագիր հաղթող կազմակերպության հետ, այս մասին քաղաքապետարանի գործակարգավորական նիստի ընթացքում զեկուցեց Երևանի կառուցապատման և ներդրումային ծրագրերի գրասենյակ ՀՈԱԿ-ի տնօրենը։
«Այս պահին ճարտարապետահատակագծային փաստաթղթերի կազմման փուլում ենք գտնվում, ինչպես նաև ավարտման փուլում է ազդեցության գոտում գտնվող հողերի գերակա շահի մասին որոշման փաստաթղթերի պատրաստումը, որն այս շաբաթ կշրջանառվի»,-ասաց ՀՈԱԿ-ի տնօրենը։
«Ուզում ենք այս տարի սկսել կայարանի կառուցումը, ինչը պահանջում է մեր կողմից ջանք, որպեսզի մեր բոլոր գործընկերները տեղեկացված լինեն նախագծից, և համալիր փորձաքննության փուլը ևս հնարավոր սեղմ ժամկետներում անցնենք»,-արձագանքեց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։

Авинян: В этом году мы планируем начать строительство станции метро «Ачапняк»
Завершен тендер на приобретение проектно-сметной документации станции метро «Ачапняк», в результате которого с компанией, победившей в конкурсе, был подписан договор, об этом сообщил директор ОНКО "Бюро по реализации инвестиционных программ по застройке Еревана" на очередном регламентном заседании мэрии Еревана.
"На данный момент мы находимся на стадии оформления архитектурно-проектной документации, а также подготовки документов-решений о преобладающем интересе к землям в пострадавшей зоне, которые будут введены в обращение на этой неделе", - сказал директор ОНКО.
"Мы хотим начать строительство станции уже в этом году, что требует усилий с нашей стороны, чтобы все наши партнеры были проинформированы о проекте, и проект прошел этап комплексной экспертизы в кратчайшие сроки", - отметил мэр Тигран Авинян.