«RED». «բոլորը մեկում» առաջարկ՝ հարմարավետությունն ու որակը գնահատող հաճախորդների համար
Վիվա-ՄՏՍ-ը հայտարարում է համագործակցային աննախադեպ հարթակի ստեղծման մասին նոր՝ «RED» սակագնային պլանի շրջանակներում: Նախաձեռնությունը գործարկվել է «Fnet Telecom» («Էֆնեթ տելեկոմ»)-ի հետ համագործակցությամբ և բաց է ֆիքսված ինտերնետի և հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող այլ ընկերությունների համար: «RED» սակագնային պլանով մեկ փաթեթի շրջանակում  առաջարկվում են բջջային և ֆիքսված ծառայություններ, ինչպես նաև՝ լայն տարածում գտած՝ առցանց ծառայություններ. բջջային հեռախոսի միջոցով ձայնային կապ և ինտերնետ, ֆիքսված ինտերնետ, թվային հեռուստատեսություն, ներառյալ՝ «Иви օնլայն կինոթատրոն» և «Kinodaran» հավելվածների հասանելիություն (ծրագրային ապահովման ամենատարածված համակարգերի հիման վրա գործող սարքերի վրա): Այլ կերպ ասած՝ սա փաթեթ է ընտանիքի համար, որը գործում է «բոլոր ծառայությունները մեկ փաթեթում» սկզբունքով:
«Այսօր հայտարարում ենք համագործակցության մասին, որի հիմքում տեխնոլոգիաների համակցումն է՝ հեռահաղորդակցային առավել հարմարավետ և ճկուն լուծումներ առաջարկելու նպատակով: Այս գործակցությունը իրական այլընտրանք է շուկայում առկա՝ կոնվերգենտ այլ ծառայություններին:  Մեր «RED» սակագնային պլանը գործընկերային հրաշալի հարթակ է՝ ֆիքսված ինտերնետի և հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող այն ընկերությունների համար, որոնք կարող են բավարարել Վիվա-ՄՏՍ-ի սահմանած պահանջները: Ֆիքսված կապի ծառայություն մատուցող օպերատորներին այս գործակցությունը թույլ է տալիս  զարգացնել իրենց ցանցն ու բաժանորդային բազան: Նախագիծը ստեղծելով՝ մենք մտածել ենք բաժանորդներին ընտրության ավելի լայն հնարավորություն ընձեռելու  մասին: Նրանք կարող են ընտրել իրենց նախընտրած ֆիքսված օպերատորին»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«Այսօր Վիվա-ՄՏՍ-ը և «Fnet Telecom»-ը գործարկում են նորարարական աննախադեպ նախագիծ, որի արդյունքը Հայաստանում շատ մեծ ու ազդեցիկ է լինելու: Այս համագործակցությունը պատահական չէ. զարգացման ուրույն ուղի անցած ընկերությունների հաջող գործունեության հիմքում կորպորատիվ կառավարման մշակույթն է՝ բիզնես-գործընթացների հաջողության գրավականը: Նախագիծը ենթադրում է թիմային սերտ համագործակցություն, տեսլականի, ենթակառուցվածքի, փորձառության և պատասխանատվության կիսում: Շնորհակալ ենք վստահության համար, ու հավաստիացնում ենք, որ ջանք չենք խնայի մեր համատեղ կոնվերգենտ պրոդուկտը Հայաստանի շուկայում պահանջված ու գնահատված դարձնելու ուղղությամբ», - ասել է «Fnet Telecom»-ի գլխավոր տնօրեն Գևորգ Ենգիբարյանը:
«RED» սակագնային պլանն ունի երեք հիմնական  և երեք մարզային փաթեթ: Հիմնական փաթեթները նախատեսված են բոլոր հաճախորդների, իսկ մարզայինները՝ բացառապես մարզերի բնակիչների համար: Մարզային փաթեթներն, ի դեպ, առաջարկում են բաժանորդագրության առավել մատչելի տարբերակներ՝ հաշվի առնելով մարզերում բնակվողների հնարավորություններն ու կանխատեսելով նրանց ակնկալիքները: Սակագնային պլանն առայժմ հասանելի է Շիրակում, Վայոց ձորում, Գեղարքունիքում, Կոտայքում, Արարատում և Երևանում:
«RED» սակագնային պլանից օգտվելու համար, Վիվա-ՄՏՍ-ի կանխավճարային բաժանորդները կարող են ուղարկել իրենց նախընտրած տարբերակի՝ USSD հրահանգը: Իսկ ՀՀ այլ օպերատորների կանխավճարային և հետվճարային բաժանորդները կարող են օգտվել համարի տեղափոխության ծառայությունից և միանալ «RED»-ին: Նախատեսված են նաև «RED» սակագնային պլանի ընթացիկ փաթեթից մեկ այլ փաթեթի անցում կատարելու հնարավորություն: Առավել մանրամասն տեղեկություն կարող եք գտնել այստեղ:

«RED» - услуги фиксированной и мобильной связи в едином пакете - для всех, кто ценит удобство и качество
Вива-МТС объявляет о запуске беспрецедентной платформы сотрудничества в рамках нового тарифного плана «RED». Инициатива была запущена в сотрудничестве с «Fnet Telecom» и открыта для других провайдеров услуг фиксированного интернета и телеканалов. Тарифный план «RED» предлагает услуги мобильной, фиксированной связи, а также подписку на популярные онлайн-сервисы, в одном пакете: голосовые услуги и мобильный интернет, фиксированный интернет, цифровое ТВ, а также приложения «Иви онлайн кинотеатр» и «Kinodaran» (на всех типах устройств с наиболее распространенным программным обеспечением). «RED» — пакет для семьи, работающий по принципу «все в одном».
«Сегодня мы объявляем о сотрудничестве, основанном на конвергенции технологий, с целью предоставления более удобных и гибких телекоммуникационных решений. Это сотрудничество является реальной альтернативой другим конвергентным услугам, доступным на рынке. Тарифный план «RED» — отличный пример сотрудничества с провайдерами услуг фиксированного интернета и телевидения, которые соответствуют требованиям Вива-МТС. Наша платформа «RED» — прекрасная площадка для сотрудничества с операторами фиксированной связи, способных соответствовать требованиям, предъявляемым Вива-МТС в отношении качества предоставляемых клиентам услуг и качества самой сети. Это сотрудничество позволяет операторам фиксированной связи развивать свои сети и расширять абонентскую базу. Идея заключается также в том, чтобы дать абонентам возможность более широкого выбора - они смогут выбрать того оператора фиксированной связи, который им нравится», — сказал генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян.
«Сегодня Вива-МТС и “Fnet Telecom” запускают инновационный и беспрецедентный проект, воздействие которого на армянском рынке будет очень значимым. Наше сотрудничество не случайно. Основой успешной работы наших компаний, каждая из которых прошла уникальный путь развития, является культура корпоративного управления - залог успеха бизнес-процессов. Проект предполагает тесное командное сотрудничество, единое видение, объединенную инфраструктуру, компетенцию и ответственность. Мы благодарны за доверие и уверяем, что приложим все усилия, чтобы наш совместный конвергентный продукт был востребован и оценен на армянском рынке должным образом», — сказал генеральный директор «Fnet Telecom» Геворг Енгибарян.
Тарифный план «RED» содержит три основных и три региональных пакета. Основные пакеты рассчитаны на всех клиентов, а региональные пакеты – исключительно на жителей марзов. Региональные пакеты, кстати, предлагают наиболее доступные варианты подписки, учитывая возможности жителей регионов и предвосхищая их ожидания. В настоящее время пакет доступен в Шираке, Вайоц Дзоре, Гегаркунике, Котайке, Арарате и Ереване.
Для использования тарифного плана «RED» предоплатные абоненты Вива-МТС могут отправить USSD-команду выбранного варианта. Абоненты предоплатной и постоплатной связи других операторов РА могут воспользоваться услугой переноса номера и подключиться к «RED». Также есть возможность перехода с текущего пакета тарифного плана «RED» на другой пакет.