Տավուշում կան բնակավայրեր, որոնք պատկանել են Ադրբեջանին և դրանք պետք է վերադարձվեն. Աղազարյան
Տարածաշրջանում գտնվելով շատ դժվար աշխարհաքաղաքական իրավիճակում, ունենալով Թուրքիայի ու Ադրբեջանի նման հարևաններ,  շատ սահմանափակ հնարավորություններ ունենք, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը։
Նրա խոսքով՝ մենք պետք է մեր քայլերում ներգրավենք միջազգային ուժերի ուշադրությունը.«Ես չեմ ասում, որ դրանք որոշիչ են, բայց  շատ կարևոր են։ Դուք էլ եք տեսնում, որ որոշ գործընթացներ հիմա մի քիչ ուրիշ ձև են ընթանում»։
Պատգամավորը կարծում է, որ պատերազմի սպառնալիքին չպետք է տուրք տրվի, որովհետև ամեն ինչ, ըստ Աղազարյանի, ունի իր չափն ու սահմանը.«Մենք անում ենք քայլ՝ խաղաղության գործընթաների տրամաբանության մեջ։ Ես այդ ձգտումն Ադրբեջանի մոտ չեմ տեսնում։ Չհաշված, որ Ալիևը հայտարում է, որ Ադրբեջանն ու Հայաստանն այսքան մոտ չեն եղել խաղաղությանը։ Դա ինձ համար լոկ հայտարարություն է, որը չի ուղեկցվում կոնկրետ քայլերով։ Եթե մեր այս  քայլից հետո Ադրբեջանն ընդառաջ քայլ չանի, ուրեմն կմտնենք տուպիկ։
Տավուշի մարզում չկան գյուղեր, որոնք պետք է հանձնվեն Ադրբեջանին։ Տավուշի մազրում կան բնակավայրեր, որոնք պատկանել են Ադրբեջանի Խորհրդային Հանրապետությանը և դրանք ոչ  թե պետք է հանձնվեն, այլ պետք է վերադարձվեն»։

Агазарян: В Тавуше есть населенные пункты, принадлежавшие Азербайджану, и их необходимо вернуть
Находясь в очень сложной геополитической ситуации в регионе, имея таких соседей, как Турция и Азербайджан, мы имеем очень ограниченные возможности, заявил журналистам депутат от партии "Гражданский договор" Овик Агазарян.
По его словам, мы должны своими шагами привлечь внимание международных сил. «Я не говорю, что они будут решающими, но они очень важны. Вы также видите, что некоторые процессы сейчас происходят немного по-другому».
Депутат считает, что опасность войны не следует принимать во внимание, поскольку, по мнению Агазаряна, всему есть свой размер и предел. «Мы предпринимаем шаг в логике мирных процессов. Я не вижу такого желания у Азербайджана. Не считая того, что Алиев заявляет, что Азербайджан и Армения еще никогда не были так близки к миру. Для меня это просто заявление, не сопровождающееся конкретными шагами. Если вслед за нашим шагом Азербайджан не сделает шаг вперед, то мы зайдём в тупик.
В Тавушской области нет сел, которые должны быть сданы Азербайджану. В Тавушской области есть населенные пункты, принадлежавшие Азербайджанской Советской Республике, и их следует не сдать, а вернуть».