Դատական դեպարտամենտը 34 միլիոն դրամով դատարանների կարիքների համար ձեռք է բերել 4 նոր մեքենա
Դատական դեպարտամենտը դատարանների կարիքների համար ձեռք է բերել 4 նոր մեքենա, այս մաիսն հայտնում են Դատական իշանությունից։
«Դատարանների բնականոն գործունեության ապահովման պահանջից ելնելով, որոնց թվում են օրինակ՝ գաղտնի փաստաթղթաշրջանառության կազմակերպումը, պահեստից ապրանքների տեղափոխումը, միջպետական գործուղումների՝ այդ թվում արտագնա նիստերին դատավորների մասնակցության ապահովումը, Դատական դեպարտամենտը 34 միլիոն դրամ արժողությամբ թվով 4 մեքենաների գնում է կատարել, որոնք տրամադրվելու են Սյունիքի մարզի, Հակակուռուպցիոն, Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն և Երևանի ընդհանուր իրավասության քաղաքացիական մասնագիտացման դատարաններին։
Նշենք, որ Հակակոռուպցիոն դատարանները ձևավորման օրվանից ապահոված չէին մեքենաներով, խնդիր էր առկա նաև Սյունիքի մարզի դատարանում, իսկ Երևանում դատարանների ըստ մասնագիտացումների առանձնացումից հետո՝ նոր մեքենայի ձեռքբերման անհրաժեշտություն կար նաև քաղաքացիական մասնագիտացման դատարանների համար»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Судебный департамент приобрел для нужд судов 4 новых автомобиля на 34 млн драмов
"Исходя из требования обеспечения нормальной деятельности судов, в том числе, например, организации секретного документооборота, вывоза товаров со склада, обеспечения межгосударственных командировок, в том числе участия судей в внешних слушаниях, Судебный департамент приобрел 4 автомобиля на сумму 34 млн драмов, которые будут переданы судам Сюникской области, Антикоррупционному, Апелляционному антикоррупционному и Специализированному гражданскому судам общей юрисдикции Еревана.
Следует отметить, что Антикоррупционные суды не были оснащены автомобилями со дня их образования, также была проблема в суде Сюникской области, а после разделения судов в Ереване по специализациям возникла необходимость приобретения нового автомобиля и для гражданских специализированных судов", - говорится в сообщении.