«Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է  անվտանգության համակարգի զանազանեցման ընթացքն ու արդյունքները»․ Պետերսոնի հետ հանդիպում է տեղի ունեցել
21/03/2024 18:29
«Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է անվտանգության համակարգի զանազանեցման ընթացքն ու արդյունքները»․ Պետերսոնի հետ հանդիպում է տեղի ունեցել
Մարտի 21-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Նորվեգիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Էյվին Վադ Պետերսոնի գլխավորած պատվիրակության հետ, հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։
«Արմեն Գրիգորյանը և Էյվին Վադ Պետերսոնն անդրադարձել են արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին՝ ընդհանուր առմամբ և մասնավորապես՝ Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումներին, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկայիս իրավիճակը:
ԱԽ քարտուղարը զրուցակցին է ներկայացրել վերջին տարիներին ՀՀ-ում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների, տնտեսության և անվտանգության համակարգի զանազանեցման ընթացքն ու արդյունքները: Վերոնշյալի համատեքստում կողմերը վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու համագործակցությունը երկկողմ տնտեսական հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակներում»:

На встрече с Петерсоном Армен Григорян представил процесс и результаты дифференциации системы безопасности
21/03/2024 18:49
21 марта секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с делегацией, возглавляемой государственным секретарем МИД Королевства Норвегия Эйвиндом Вад Петерссоном, сообщает пресс-служба аппарата Совета безопасности Армении.
"Армен Григорян и Эйвинд Вад Петерссон коснулись ситуации внерегиональной безопасности в целом и событий, происходящих на Южном Кавказе, в частности.
Секретарь Совета безопасности представил собеседнику процесс и результаты демократических реформ, осуществленных в Армении за последние годы, дифференциации экономики и системы безопасности. В контексте вышеизложенного стороны подтвердили готовность продолжать сотрудничество по вопросам, представляющим взаимный экономический интерес».