ՀՀ նախագահի պաշտոնական էջից հեռացվել է «Արցախի Հանրապետություն» բաժինը. Արթուր Խաչատրյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, դաշնակցական գործիչ Արթուր Խաչատրյանն ահազանգում է՝ Հայաստանի նախագահի պաշտոնական էջից հանել են «Արցախի Հանրապետություն» բաժինը։
«Ադրբեջանի հերթական պահանջը։ ՀՀ պետական կառավարման մարմիններից սկսում են անհետանալ Արցախի մասին հիշատակումները։ Մամուլում արդեն գրվել է, որ կայքի «թարմացման» պատճառով արտգործնախարարության պաշտոնական կայքից հեռացվել է (ասում են՝ ժամանակավորապես) Արցախի բաժինը։ Արցախյան հերոսամարտի բաժինը, նույն պատճառաբանությամբ, չկա նաև պաշտպանության նախարարության կայքում․․․
Արցախի բաժինը հեռացվել է նաև նախագահի (այո, այո Հայաստանում նման պաշտոն ու այդ պաշտոնը զբաղեցնող մարդ էլ կա) կայքից։ Պարզվում է՝ նախագահի կայքի բովանդակությունն էլ են որոշել «լրամշակել» և, չեն զլացել սկսել հենց Արցախից։
Մոտս այն հստակ համոզմունքն է ձևավորվել, որ այս իշխանություններին «լրամշակելացավով» վարակել են ադրբեջանցիները։ Տեսնենք ե՞րբ կբուժվեն»,-գրել է նա ու կից հրապարակել իր նամակն ու նամակի պատասխան գրությունը։

Артур Хачатрян: С официального сайта президента Армении удален раздел «Республика Арцах»
Депутат парламентской  фракции "Армения", член АРФД Артур Хачатрян предупреждает, что с официального сайта президента Армении удален раздел "Республика Арцах".
«Очередное требование Азербайджана. Упоминания об Арцахе начинают исчезать с сайтов органов государственного управления Республики Армения. В прессе уже писали, что в связи с «обновлением» сайта с официального сайта МИД (говорят -временно) был удален раздел Арцаха. По той же причине на сайте Минобороны также нет раздела Арцахской освободительной войны...
С сайта президента также был удален раздел Арцаха (да, в Армении есть такая должность и человек, занимающий эту должность). Оказывается, они тоже решили «обновить» контент сайта президента и не замедлили начать именно с Арцаха.
У меня сложилось четкое убеждение в том, что эту власть заразили «болезнью обновления» азербайджанцы. Посмотрим, когда они вылечатся»,- отметил он.