ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու հարց Հայաստանը չի քննարկում. ՔՊ
ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու հարց Հայաստանը չի քննարկում, ԱԺ-ում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Մարիա Կարապետյանը։
«Այդպիսի հարց այժմ դրված չէ»,- ասաց նա։
ՔՊ-ական պատգամավոր Բաբկեն Թունյանն էլ ասաց, որ ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու հարցը պետք չէ հակադրել ԵՄ-ի շուկային ինտեգրվելու հարցին։
«Հայաստանը հաշվի է առնում բոլոր օգուտներն ու վնասները, որոնք կարող է ունենալ որևէ որոշման դեպքում։ Այս պահին մենք հանդիսանում ենք ԵԱՏՄ անդամ, կատարում ենք մեր պարտավորությունները, վճարում ենք ընդհանուր մաքսատուրքերն ու ստանում մեր բաժինը, ընդ որում, շատ ավելի քիչ, քան վճարում ենք», - նշեց Թունյանը։

Армения не обсуждает выход из ЕАЭС - «Гражданский договор»
Армения не обсуждает вопрос выхода из ЕАЭС.Об этом на встрече с журналистами в Национальном Собрании заявила депутат от фракции  "Гражданский договор"  Мария Карапетян.
"Сейчас такого вопроса нет", - сказала она
Депутат от партии "Гражданский договор" Бабкен Тунян также заявил, что вопрос выхода из ЕАЭС не следует противопоставлять вопросу интеграции в рынок ЕС.
"Армения учитывает все выгоды и потери, которые она может получить в случае принятия какого-либо решения. На данный момент мы являемся членом ЕАЭС, выполняем свои обязательства, осуществляем таможенные платежи и получаем свою долю, причем гораздо меньшую, чем платим", - сказал Тунян.