Հայաստանի ղեկավարությունը մտացածին պատրվակներով, բայց գիտակցաբար  խաթարում է Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները․ ՌԴ ԱԳՆ
28/03/2024 19:53
Հայաստանի ղեկավարությունը մտացածին պատրվակներով, բայց գիտակցաբար խաթարում է Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները․ ՌԴ ԱԳՆ
Հայաստանի ղեկավարությունը մտացածին պատրվակներով, բայց գիտակցաբար  խաթարում է Ռուսաստանի Դաշնության հետ հարաբերությունները, «Իզվեստիա»-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Հայաստանի ղեկավարությունը, ուղիղ ասենք՝ մտացածին պատրվակներով, աղավաղելով վերջին երեք- երեքուկես տարիների պատմությունը, գիտակցաբար շարժվում է Ռուսաստանի Դաշնության հետ հարաբերությունները խաթարելու ճանապարհով՝ զրպարտելով մեր զինվորականներին, որոնք ծառայություն են անցնում 102-րդ ռազմաբազայում, զրպարտելով մեր սահմանապահներին, զրպարտելով, ընդհանուր առմամբ, ՀԱՊԿ-ը»,- մասնավորապես, ասել է Ռուսաստանի արտգործնախարարը։

МИД РФ: Армянское руководство, под надуманными предлогами, сознательно ведет дело к обрушению отношений с Российской Федерацией
28/03/2024 20:25
Ситуация в отношениях Армении и России не вселяет оптимизма из-за позиции армянского руководства, которое сознательно рушит отношения с РФ. Об этом 28 марта заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров в интервью «Известиям».
«В Армении мне уже приходилось комментировать нынешнюю ситуацию, она, конечно же, не вселяет оптимизма. Армянское руководство, прямо скажем, под надуманными предлогами, извращая историю последних историю трех – трех с половиной лет, сознательно ведет дело к обрушению отношений с Российской Федерацией.  Данный курс Еревана проявляется в шельмовании российских военнослужащих, которые несут службу на 102-й военной базе в Гюмри, пограничников, а также Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) в целом.», —  заявил глава МИД России.