Շահրամանյան Սամվելը, կարծես, դրսևորում է գործակալական պահվածք. ՔՊ-ական
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը հայտարարել է, թե Արցախի նախագահ  Սամվել Շահրամանյանը «դրսևորում է գործակալական պահվածք»։
«Եվ կրկին հնչում են տարօրինակ հայտարարություններ ինչ-որ վտարանդի կառավարության մասին: Եվ հատկանշականն այն է, որ դրանք հնչեցնում է ԼՂ լուծարման փաստաթուղթը ստորագրած, այդ ընթացքում ԼՂ-ում ՀՀ ԶՈՒ գտնվելու մասին Հայաստանի հասցեին կեղծ մեղադրանք ներկայացրած անձ։
Եվ այս հայտարարությունների գլխավոր խնդիրը ոչ թե հենց կառավարությունն է ինքնին և, առավել ևս, պաշտոնյաները, այլ վերաբերմունքը և հարգանքը մեր պետության, մեր անկախության, մեր ժողովրդի ընտրության նկատմամբ։
Իսկ եթե զուգահեռենք այս հայտարարություններն արտաքին ուժերի կողմից Հայաստանի անկախության դեմ արվող գործողությունների հետ, ապա ակնհայտ է, որ գործ ունենք փոխանցումներով խաղի հետ, որտեղ դեռևս հայտնի ուժերը միայն ինքնագոլեր են գրանցում։
Այս անգամ, սակայն, մարզիչները, կարծես, դաշտ են նետել սիրելի պահեստայինին, որն արդեն առանձնացել է իր մարզիչներին տպավորելու մեզ համար դառը փորձով՝ մեկ շաբաթում, մեկ ստորագրությամբ լուծարելով Լեռնային Ղարաբաղը։
Հաշվի առնելով այս ամենը՝ Շահրամանյան Սամվելն արդեն, կարծես, դրսևորում է գործակալական պահվածք, ինչն առնվազն պետք է գրաված լիներ համապատասխան կառույցների խիստ ուշադրությունը։
Հայաստանում կա մեկ կառավարություն, կա մեկ իշխանություն, և մեր պետականության դեմ արվող ամենաչնչին քայլն անգամ պետք է արժանանա ամենախիստ արձագանքին»,- Facebook-ում գրել է ՔՊ-ականը։
Հիշեցնենք՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հայտարարել է, որ ԼՂ-ից բռնի տեղահանված որոշ շրջանակներ կամա թե ակամա անում են գործողություններ ու քայլեր, որոնք ապառնալիք են ստեղծում Հայաստանի ազգային անվտանգության համար։

Судя по всему, Шахраманян Самвел демонстрирует поведение агента
Секретарь фракции «Гражданский договор» НС Артур Ованнисян заявил, что президент Арцаха Самвел Шахраманян «демонстрирует поведение агента».
«И снова звучат странные заявления о каком-то правительстве в изгнании. И примечательно то, что их озвучивает человек, подписавший документ о роспуске Нагорного Карабаха, и за это время выдвинувший ложные обвинения в адрес Армении относительно присутствия вооруженных сил Республики Армения в Нагорном Карабахе.
И главная задачаа этих заявлений - не сама власть и тем более чиновники, а отношение и уважение к нашему государству, нашей независимости, выбору нашего народа.
И если сравнить эти заявления с действиями иностранных сил против независимости Армении, то очевидно, что мы имеем дело с пасовой игрой, в которой известные силы пока забивают голы только в свои ворота.
Однако на этот раз тренеры, похоже, выпустили на поле своего любимого игрока резерва, который уже отличился в попытке произвести впечатление на своих тренеров горьким опытом для нас, одной подписью за одну неделю упразднив Нагорный Карабах.
Судя по всему, Шахраманян Самвел, кажется уже демонстрирует поведение агента, что должно было как минимум привлечь пристальное внимание соответствующих структур.
В Армении есть одно правительство, одна власть, и даже самый незначительный шаг против нашей государственности должен получить самый строгий ответ», - написал член «Гражданского договора» в Facebook.
Напомним: премьер-министр Никол Пашинян заявил сегодня, что некоторые круги, насильственно перемещенные из Нагорного Карабаха, вольно или невольно предпринимают действия и шаги, которые создают угрозу для национальеой безопасности Армении.