ԱՄՆ շարժական հրահանգիչների խումբն այցելել է Հայաստան
Պաշտպանության ոլորտում ՀՀ-ԱՄՆ համագործակցության շրջանակում ապրիլի 1-ին ԱՄՆ շարժական հրահանգիչների խումբն այցելել է Հայաստանի Հանրապետություն, հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
ՊՆ վարչական համալիրում ապրիլի 1-5-ը հրահանգիչները ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության և «Զինուժ Մեդիա» պետական հիմնարկի ծառայողների հետ անցկացնելու են հանրային կապերի և հաղորդակցության ոլորտում փորձի փոխանակման վարժանքներ:
Ծրագրի մեկնարկին խոսքով հանդես է եկել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը։

Группа мобильных инструкторов США посетила Армению
В рамках армяно-американского сотрудничества в сфере обороны 1 апреля группа мобильных инструкторов США посетила Республику Армения, сообщили в Минобороны.
В административном комплексе министерства обороны Республики Армения с 1 по 5 апреля инструкторы проведут со служащими Управления информации и по связям с общественностью МО и государственного учреждения «Зинуж медиа» учения по обмену опытом в области связей с общественностью и коммуникаций.
На открытии программы со вступительной речью выступил первый заместитель министра обороны Республики Армения, начальник Генерального штаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян.