«Հրապարակ». Խորհրդարանական ընդդիմությունը ԱԺ հրատապ նիստ է հրավիրել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Խորհրդարանական ընդդիմությունը՝ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները, խորհրդարանի հրատապ նիստ են հրավիրել՝ ՀՀ սահմանազատման և սահմանագծման հարցերով։
Համաձայն ԱԺ կանոնակարգի՝ պատգամավորների մեկ քառորդի պահանջով հրատապ նիստեր կարող են անցկացվել խորհրդարանական հերթական նիստերի ընթացքում: Ընդդիմադիրները որոշել են ապրիլի 9-ին մեկնարկող քառօրյայի հենց առաջին հիմնական նիստի ժամանակ գումարել հրատապ նիստ և որպես հիմնական զեկուցող՝ խորհրդարան հրավիրել փոխվարչապետ, սահմանագծման և սահմանազատման աշխատանքներով զբաղվող հայ-ադրբեջանական հանձնաժողովի աշխատանքների համակարգող (հայկական կողմից) փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանին և արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանին։
Ընդդիմադիրների համոզմամբ, ՀՀ իշխանականների` Տավուշում իրականացվելիք գործընթացներին նախորդած հայտարարությունները փաստում են, որ գործընթացն իրականացվելու է միջազգային նորմերի և ՀՀ Սահմանադրության պահանջների ոտնահարմամբ»։

«Грапарак»: Парламентская оппозиция созвала срочное заседание Национального собрания
Газета "Грапарак" пишет: "Парламентская оппозиция - фракции "Армения" и "Честь имею" созвала срочное заседание парламента по вопросам демаркации и делимитации границы Армении.
Согласно регламенту НС, срочные заседания могут проводиться во время очередных заседаний парламента по требованию одной четверти депутатов. Оппозиционные партии решили созвать срочное заседание во время первой основной сессии четырехдневного заседания, которое начнется 9 апреля, и пригласить в парламент в качестве основных докладчиков вице-премьера Мгера Григоряна и министра иностранных дел Арарата Мирзояна.
По убеждению оппозиционеров, заявления официальных лиц Армении перед процессами, которые состоятся в Тавушской области, доказывают, что процесс будет проведен с нарушением международных норм и требований Конституции Республики Армения.