Մենք ընդունում ենք, որ Խոր Վիրապից մի քանի մետր այն կողմ Թուրքիան է. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Մենք ընդունում ենք, որ Խոր Վիրապից մի քանի մետր այն կողմ Թուրքիան է, ԱԺ-ում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Եվ ՀՀ կառավարության համար այս  արձանագրումը անվտանգության ապահովման կարևորագույն միջոց է»,- ասաց նա։
Փաշինյանի խոսքով՝ երբ ասում ենք, որ Խոր Վիրապից մի քանի մետր այն կողմ Թուրքիա չկա, ընդունում ենք պատմական Հայաստանը, իսկ երբ ասում ենք ՝Թուրքիան է , ընդունում ենք «իրական» Հայաստանը։
«Նույնն էլ Ոսկեպարի դեպքում է, որովհետև, երբ դու չես համաձայնում դնել սահման քո ու  ուրիշի միջև, դու քեզ խառնում ես ուրիշին, ուրիշին էլ հնարավորություն ենք տալիս մտնել մեր ինքնիշխան տարածք»,- ասաց նա։

Никол Пашинян: Мы признаем, что в нескольких метрах от Хор Вирапа находится Турция
Мы признаем, что в нескольких метрах от Хор Вирапа находится Турция, заявмл в НС премьер-министр Никол Пашинян.
"И для правительства Республики Армения эта констатация является важным средством обеспечения безопасности", - сказал он.
По словам Пашиняна, когда мы говорим, что в нескольких метрах от Хор Вирапа нет Турции, мы принимаем историческую Армению, а когда мы говорим, что это Турция, мы принимаем «реальную» Армению.
"То же самое и с Воскепаром, потому что когда ты не соглашаешься установить границу между собой и кем-то другим, ты смешиваешься с кем-то другим, мы даем шанс кому-то другому войти на нашу суверенную территорию", - сказал он.