Արդյո՞ք ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև տեղի է ունեցել սահմանագծում, որ ԱԱԾ-ն կոնկրետ գնահատական է տալիս, թե որ հատվածով է անցնում սահմանը. Աբրահամյան (Տեսանյութ)
12/04/2024 13:21
Իսկ ո՞վ է ասել, որ սահմանն անցնում է այն հատվածով, որը նկարագրված է ԱԱԾ պաշտոնական հաղորդագրության մեջ. լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով այսօր ԱԱԾ-ի հաղորդագրությանը Ներքին Խնձորեսկում մոլորված հովվի և ադրբեջանցի զինծառայողի վիրավորվելու վերաբերյալ։
«Արդյո՞ք ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև տեղի է ունեցել սահմանանշում կամ սահմանագծում, որի հետևանքով պաշտոնական հաղորդագրությունում կոնկրետ գնահատական է տրվում, թե որ հատվածով է անցնում սահմանը»,-ասաց նա։
Բացի այդ, ըստ նրա, պաշտոնական նման հաղորդագրությունները վատ ազդեցություն են թողնում ԶՈւ-ի և մյուս այն ստորաբաժանումների վրա, որոնք զբաղված են սահմանագծի պաշտպանությամբ։
Աբրահամյանը նշեց՝ եթե մտածում են, որ նման հաղորդագրությունները չեն լարում իրավիճակը, ապա սխալվում են։ Նա կոնկրետ օրինակ բերեց։

Абрамян: Проведена ли демаркация границы между Арменией и Азербайджаном, когда СНБ дает конкретную оценку, по какому участку проходит граница?  (Видео)
12/04/2024 15:29
Абрамян: Проведена ли демаркация границы между Арменией и Азербайджаном, когда СНБ дает конкретную оценку, по какому участку проходит граница? (Видео)
А кто сказал, что граница проходит по тому участку, который описан в официальном сообщении СНБ? Об этом в беседе с журналистами заявил депутат фракции "Честь имею" Тигран Абрамян, ссылаясь на сегодняшнее сообщение СНБ относительно инцидента с заблудившимся пастухом в Неркин-Хандзореске и ранения азербайджанского военнослужащего.
"Произошла ли демаркация или делимитация между Арменией и Азербайджаном, в результате чего в официальном сообщении дается конкретная оценка того, по какой части проходит граница", - сказал он.
Кроме того, по его словам, подобные официальные сообщения плохо влияют на Вооруженные силы и другие подразделения, которые занимаются охраной границы.
Абрамян отметил, что если они думают, что подобные сообщения не обостряют ситуацию, то они ошибаются. Он привел конкретный пример.