Ռուսաստանն արդեն պարտվել է ավելի նշանակալից պատերազմում՝ աշխարհին ցույց տալով ձեր դաշինքի «հուսալիությունը», ճանապարհ բացել և ոգեշնչել պանթուրքիստական շարժմանը․ Վազգեն Մանուկյանի նամակը՝ Զատուլինին
18/04/2024 16:16
Վազգեն Մանուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում բաց նամակ է գրել ՌԴ Պետդումայի ԱՊՀ հարցերով հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինին․
«Հարգելի՛ Կոնստանտին Ֆեոդորի:
Ռուսական զինված ուժերի դուրսբերումը Ղարաբաղից վերջին կետն է դնում “i”-ի վրա։
Նույնիսկ հաշվի առնելով Ուկրաինայի հետ կապված Ռուսաստանի խնդիրները, անգամ նկատի առնելով այն հանգամանքը, որ Հայաստանի ղեկավարը ոչ ադեկվատ մարդ է, 2020 թվականից ի վեր Ռուսաստանի պահվածքը, իմ կարծիքով, չի համապատասխանում դաշնակցի հասկացություններին։
Անկախ նրանից, թե ինչպես կավարտվի Ուկրաինայի ճակատամարտը, Ռուսաստանն այստեղ արդեն պարտվել է ձեզ համար ավելի նշանակալից պատերազմում՝ աշխարհի բոլոր ժողովուրդներին ցույց տալով ձեր դաշինքի «հուսալիությունը», ճանապարհ բացել և ոգեշնչել պանթուրքիստական ​​շարժմանը, որը վնաս է և՛ մեզ, և՛ Ռուսաստանի համար։
Առաջին դոմինոն արդեն ընկել է։
Սրտիս ցավով եմ գրում եմ ձեզ՝ որպես ձեր երկրի իսկական հայրենասերի և որպես Հայաստանի հավատարիմ բարեկամի, ով հասկանում է Ղարաբաղում տեղի ունեցածի բոլոր հետևանքները։

Письмо Вазгена Манукяна Затулину: Россия здесь уже проиграла более значимую для вас войну, показав всем народам мира «надежность» вашего союзничества
18/04/2024 17:04
Вазген Манукян на своей странице в Facebook написал открытое письмо первому заместителю председателя комитета Госдумы РФ по делам СНГ Константину Затулину.
«Уважаемый Константин Фёдорович
Вывод российских вооруженных сил из Карабаха ставит последнюю точку на "і".
Даже учитывая проблемы России с Украиной, даже учитывая то, что руководитель Армении - неадекватный человек, поведение России с 2020 года, на мой взгляд, не соответствует понятиям союзника.
Независимо от того, чем закончится битва на Украине, Россия уже проиграла здесь более значимую для вас войну, показав всем народам мира «надежность» вашего союзничества, открыв путь и вдохновив пантюркистское движение, пагубное как для нас, так и для России.
Первое домино уже упало.
Пишу Вам с болью в сердце как истинному патриоту вашей страны и как верному другу Армении, понимающему все последствия произошедшего в Карабахе.