Սա մեր համազգային ամոթի և նվաստացման դարաշրջանն է, որը բերելու է լրջագույն նոր մարտահրավերներ՝ մեր պետության անվտանգության ու կենսունակության համար
19/04/2024 21:04
Ադրբեջանական մեդիադաշտը մեծ ոգևորությամբ անդրադառնում է Հայաստանի կողմից տարածքային հերթական զիջումներին։ Մասնավորապես, գրում են, թե կրկին առանց կրակոցի՝ Ալիևը տարածքներ ստացավ։
Ցավալի փաստին անդրադարձել է ԵՊՀ Արևելագիտության ֆակուլտետի Իրանագիտության ամբիոնի վարիչ Վարդան Ոսկանյանը․
«Բաքվի բարբարոսական վարչախումբը ցնծում է իր համար էլ անսպասելի հաջողություների շղթայից։
Ուշագրավ է, որ նույնիսկ այդ վարչախմբի հիմնական քարոզչամիջոցներից մեկի հակահայ խմբագիրը չի հավատում, թե ինչ հեշտությամբ է Բաքվի բռնապետը տիրանում արհեստածին Ադրբեջանի համար ամենավարդագույն երազում իսկ անհասանելի տարածքների։
Սա մեր համազգային ամոթի և նվաստացման դարաշրջանն է, որը բերելու է լրջագույն նոր մարտահրավերներ՝ մեր պետության անվտանգության և կենսունակության համար»։

Это эпоха национального позора и унижения, которая принесет новые серьезные вызовы безопасности и жизнеспособности нашего государства
20/04/2024 00:46
Азербайджанские СМИ очень воодушевлены очередными территориальными уступками Армении. В частности, пишут, что Алиев в очередной раз без единого выстрела получил территории.
Заведующий кафедрой иранистики факультета востоковедения Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян коснулся этого печального факта.
"Варварский режим Баку радуется череде неожиданных даже для себя успехов.
Примечательно, что даже антиармянский редактор одного из главных пропагандистских СМИ этого режима не верит, с какой легкостью бакинский диктатор захватывает территории, недосягаемые для искусственного создания Азербайджан.
Это эпоха национального позора и унижения, которая принесет новые серьезные вызовы безопасности и жизнеспособности нашего государства».